Jak będzie wyglądać rozbudowa SP20? [zdjęcia]

23 marca 2018, 13:02, red
fot. Pracownia projektowa Portal PP
Powstanie 12 nowych pracowni i sala gimnastyczna. W maju ma zostać podpisana umowa na długo oczekiwaną rozbudowę SP 20 na osiedlu Górczyn. Inwestycja ma kosztować nawet 10 milionów złotych, a pierwsze prace mogą ruszyć już w czerwcu.

Inwestycja miała być wstrzymana, ale ostatecznie miejscy urzędnicy ugięli się pod naporem żądań dyrekcji szkoły i rodziców. Do SP20 chodzi 1400 uczniów, podczas gdy szkoła jest przystosowana do nauki 800 osób. Dlatego tak ważne była rozbudowa placówki, o której głośno mówiono od kilku lat. Jak się okazuje upór rodziców i dyrekcji szkoły nie poszedł na marne. Inwestycja – według wcześniej zakładanego planu ma ruszyć już w czerwcu. Obecnie trwa wybór inżyniera kontraktu, natomiast w maju ma być podpisana umowa z generalnym wykonawcą. Pojawiły się też plany i wizualizacje szkoły.

Co ma być zrobione w ramach tego zadania inwestycyjnego? Przede wszystkim powstanie nowy budynek. Będzie to dodatkowe dwukondygnacyjne skrzydło w części dydaktycznej oraz jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Wybudowany zostanie też łącznik pomiędzy obecnymi budynkami a nowym skrzydłem. Powstanie też zupełnie nowy plac zabaw, obiekty małej architektury takie jak ławeczki czy kosze na śmieci. W ramach inwestycja powstać ma też nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.

Fotoreportaż


1/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

1/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

2/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

2/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

3/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

3/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

4/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

4/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

5/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

5/5 Tak będzie wyglądała rozbudowana SP20

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości