W centrum Gorzowa powstaje hotel

22 marca 2018, 10:44, red
fot. Marcin Kluwak
Prace na budowie przy ul. Strzeleckiej idą pełną parą. W przyszłym roku obiekt ma być gotowy, a w jego wnętrzu znajdzie się hotel na ponad 40 miejsc noclegowych i restauracja.

Do naszej redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Paweł, który pytał się o inwestycję prowadzoną na terenie dawnej centrali rybnej przy ul. Strzeleckiej. - Wiecie może co tutaj budują? Wszyscy widzą, że coś się dzieje, a nikt nie wie co tam powstanie – napisał pan Paweł.

Dla mieszkańców Gorzowa mamy dobrą wiadomość, w dawnej Centrali Rybnej powstanie hotel wraz z restauracją. Pierwsze prace remontowo-budowlane rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Natomiast teraz właściciel budynku przystępuje do nadbudowania kolejnych kondygnacji.

Na parterze Starej Leżakowni znajdzie się restauracja wraz z recepcją hotelu, natomiast na pozostałych piętrach budynku będzie mieścił się hotel. W sumie na gości będą czekać 42 pokoje o zróżnicowanej wielkości - od 25 metrów kwadratowych do nawet 50 metrów kwadratowych. W planach jest również wybudowanie parkingu dla klientów restauracji i hotelu od strony rzeki Kłodawki. Cała inwestycja powinna zostać zakończona w połowie 2019 roku, wtedy obiekt powinien zostać oddanych do użytku.

Sprawdź najlepsze hotele w Polsce z aquaparkiem

Co istotne, budynek w którym po wojnie była Centrala Rybna, a później leżakownia browaru braci Gross przez wiele lat niszczał i po prostu straszył swoim wyglądem. Wszystko przez to, że właściciel prywatnego terenu Grzegorz Adamczyk od 10 lat spierał się z poprzednią władzą o zagospodarowanie dawnej Centrali Rybnej, jednak bezskutecznie. Dopiero w 2015 roku udało mu się dojść do porozumienia z obecnym prezydentem Jackiem Wójcickim. Dzięki temu inwestor mógł ruszyć z załatwianiem formalności i uzyskaniem pozwolenia na budowę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości