Wiadomości

500 plus do zwrotu również w Gorzowie

15 marca 2018, 17:30, ak
fot. archiwum
Kilkadziesiąt rodzin z Gorzowa musi oddać pieniądze, które były bezprawnie pobierane w ramach programu Rodzina 500 plus. Kwota jaką muszą zwrócić gorzowskie rodziny to ponad 115 tysięcy złotych.

Według ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej w ubiegłym roku w ramach programu Rodzina 500 plus państwo wypłaciło około 24 miliardy złotych polskim rodzinom. Natomiast około 48 milionów złotych zostało pobranych bezprawnie i rodziny muszą zwrócić pobrane pieniądze.

Wszystko przez to, że tysiące rodzin z całego kraju zataiły informacje o zmianie swojej sytuacji finansowej. - Co do zasady jest to kwestia niefrasobliwości, pewnej niewiedzy, część z tych przypadków to są ludzie, którzy niespecjalnie chcieli się przyznawać do tego, że mieli dochody dodatkowe i myśleli, że się może gdzieś prześlizgną. Wydaje się, że nie ma tu co liczyć na taki łut szczęścia - mówił w rozmowie z TVN24 Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jak się okazuje, również w Gorzowie są rodziny, które muszą zwrócić pieniądze z programu Rodzina 500 plus. W większości przypadków są to rodziny pobierające świadczenie na pierwsze dziecko u których sytuacja finansowa zmieniła się w ostatnim roku i tym samym przekroczyły kryterium dochodowe, które wynosiło 800 zł na osobę.

- Od początku trwania programu wystąpiono o zwrot nienależnie pobranego świadczenia w przypadku 69 rodzin, na łączną kwotę 115 tysięcy 325 złotych. Najwyższa kwota do zwrotu przez gorzowską rodzinę z nienależnie pobranego świadczenia wyniosła 8 tysięcy złotych – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości