Wiadomości

Prace na Spichrzowej podzielone na etapy

14 marca 2018, 10:46, red
fot. Mateusz Stefaniak/archiwum
Władze Gorzowa postanowiły podzielić przebudowę ul. Spichrzowej na trzy etapy. Wszystko po to, aby łatwiej było znaleźć wykonawcę zarówno dokumentacji projektowej, jak i samych prac. Urzędnicy liczą, że dzięki temu nie będą musieli unieważniać kolejnych przetargów.

Po dwóch nieudanych przetargach na przygotowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Spichrzowej na odcinku od ul. Garbary do Hejmanowskiej i budowę nowej drogi od Hejmanowskiej do Teatralnej, miasto postanowiło podzielić inwestycję na trzy etapy. Wszystko po to, aby łatwiej było znaleźć wykonawcę – zarówno jeżeli chodzi o przygotowanie dokumentacji, jak i wykonanie robót. O przyczynach niepowodzenia dwóch przetargów na całościową przebudowę ul. Spichrzowej pisaliśmy TUTAJ.

Pierwszy etap prac będzie obejmował remont Spichrzowej na odcinku od ul. Garbary do mostu Staromiejskiego, drugi od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej i ostatni budowę nowego odcinka Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej.

Gorzowski magistrat ogłosił właśnie nowe postępowanie w trybie zapytania ofertowego na pierwszy 450-metrowy odcinek ul. Spichrzowej od skrzyżowania ul. Składowej i Garbary do mostu Staromiejskiego. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 20 marca 2018 roku. Natomiast firma, która wygra postępowanie, będzie przygotować projekt budowlany, projekt stałej organizacji ruchu oraz wstępny kosztorys do 31 sierpnia 2018 roku. Ponadto będzie pełniła nadzór inwestorski w terminie realizacji robót budowlanych, planowanych do wykonania w latach 2019-2020.

W ramach pierwszego etapu modernizacji ul. Spichrzowej zostanie przebudowana droga wraz z chodnikami, a także zjazdy i skrzyżowania. Natomiast branża elektryczna obejmie przebudowę i budowę LED-owego oświetlenia drogowego, budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości