Wiadomości

MOS nie zostanie przeniesiony do „Przemysłówki”

13 marca 2018, 16:04, red
fot. archiwum
Nie będzie Arsenału Kultury w budynku „Przemysłówki” w centrum Gorzowa. Władze miasta właśnie poinformowały, że do wieżowca nie zostanie przeniesiony Miejski Ośrodek Sztuki, a tylko Miejskie Centrum Kultury.

Miejski Ośrodek Sztuki nie będzie przenoszony do budynku „Przemysłówki” i nadal będzie miał swoją siedzibę przy ulicy Pomorskiej. Gorzowski magistrat informuje, że decyzję podjęto po analizie finansowej i po rozważeniu największych korzyści dla miasta.

- Wsłuchaliśmy się w głosy gorzowian, którzy prosili o pozostawienie MOS-u na swoim miejscu. Do „Przemysłówki zostanie przeniesione tylko Miejskie Centrum Kultury. Nowa siedziba ma zostać otwarta pod koniec 2020 roku. Natomiast w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na dokumentację techniczną i jeszcze w tym roku zostaną wyremontowane cztery pietra budynku. Wprowadzą się tam urzędnicy mający obecnie siedzibę przy ulicy Okólnej – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa .

Budynek Miejskiego Ośrodka Sztuki przy ul. Pomorskiej doczeka się modernizacji. Miasto złożyło tej sprawie wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Miejski Ośrodek Sztuki cieszy się dużym zainteresowaniem i aprobatą mieszkańców Gorzowa; wielu z nich docenia umiejscowienie jego siedziby poza ścisłym centrum – podkreśla Radosław Sujak, wiceprezydent Gorzowa.

Natomiast jeżeli chodzi o MCK w „Przemysłówce”, to zostanie tam wybudowana sala koncertowa na 400 miejsc siedzących (po złożeniu siedzeń na 600 miejsc stojących) z niezbędnym zapleczem i dużą sceną. Do klubokawiarni z antresolą i kameralną sceną będzie wejście od ulicy Wełniany Rynek. Centrum Kultury będzie dysponowało salami prób dla muzyków i pracowniami, w tym teatralną, edukacji kulturalnej, multimedialną czy muzyczną, gdzie będą prowadzone zajęcia m.in. z młodzieżą. Znajdzie się tam także Centrum Informacji Miejskiej oraz sala konferencyjna.

W „Przemysłówce” zostaną zmodernizowane pomieszczenia o łącznej powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych. Cała inwestycja będzie kosztować 8,5 mln złotych.

Z kolei, co najmniej do końca tego roku na parterze budynku będzie funkcjonować kaplica, w której zbierają się wierni z parafii katedralnej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości