Policyjny pościg ulicami Gorzowa

12 marca 2018, 09:52, ak
fot. Taxi Askana
Kierowca forda nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać – najpierw samochodem, później pieszo. Policjantom ostatecznie udało się zatrzymać 28-latka, który jak się okazało był pod wpływem amfetaminy.

Informację i zdjęcie otrzymaliśmy na nasz numer alarmowy od kierowcy Taxi Askana. W poniedziałek około godz. 4.30 przy ul. Walczaka koło Białego Kościółka stały cztery policyjne radiowozy, a policjanci kogoś skrupulatnie przeszukiwali – informuje nas kierowca taksówki.

Jak się okazało, to efekt policyjnego pościgu ulicami miasta. Policjanci przy ul. Roosevleta chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę forda escorta.

- Jednak kierowca pomimo sygnałów policjantów nie zatrzymał się i zaczął uciekać ulicami Gorzowa. Auto udało się zatrzymać na ul. Teatralnej, jednak trzy osoby podróżujące fordem wysiadły i zaczęły uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nimi w pieszy pościg. Przy ul. Walczaka udało się zatrzymać kobietę i mężczyznę. Jak się okazało 28-letni mężczyzna, który kierował fordem był pod działaniem amfetaminy oraz miał przy sobie woreczek z tym samym narkotykiem – mówi portalowi gorzowianin.com Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 28-latek odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli za co grozi do 5 lat więzienia oraz za kierowanie autem pod wpływem narkotyków za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości