Prezydent Wójcicki uniewinniony! [wideo]

7 marca 2018, 10:10, ak
fot. Anna Kluwak
Jacek Wójcicki został oskarżony o nadużycie uprawnień w obrocie gospodarczym, kiedy był jeszcze wójtem gminy Deszczno. Prokuratura wnioskowała o wyrok w zawieszeniu oraz 5-letni zakaz sprawowania funkcji urzędniczych. Natomiast obecny prezydent Gorzowa został uniewinniony.

Jacek Wójcicki, obecny prezydent Gorzowa, a ówczesny wójt gminy Deszczno był oskarżony o nadużycie uprawnień w obrocie gospodarczym za czasu rządów w Deszcznie.

W środę 7 marca w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. Sędzia Andrzej Krzyżowski uniewinnił Jacka Wójcickiego od zarzuconego mu czynu. 

Natomiast Danuta Kowalska-Maciaszek wnioskowała o skazanie obecnego prezydenta Gorzowa na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz 5-letni zakaz sprawowania stanowisk w administracji publicznej. Ponadto miałby zapłacić 20 tys. zł kary.

Jacek Wójcicki był oskarżony o to, że w 2011 roku, kiedy był wójtem Deszczna nadzorując inwestycję z udziałem funduszy unijnych, „nie zabezpieczył gminy przed obowiązkiem zapłaty dwukrotnie tej samej należności za wykonane prace” przy budowie wodociągu w Prądocinie – w ten sposób gmina miała ponieść szkodę w wysokości 579 tys. zł. Wójcicki zapłacił generalnemu wykonawcy, a kasa trafiła do komornika, bo firma Tensor miała już problemy finansowe. Zdaniem prokuratury, pieniądze te gmina powinna zapłacić podwykonawcy firmie Bud-System, która faktycznie pracowała na budowie wodociągu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości