Wiadomości

Nowa ścieżka rowerowa na Walczaka [zdjęcia]

7 marca 2018, 14:03, ak
fot. Anna Kluwak
Jeszcze w tym roku mieszkańcy Gorzowa doczekają się nowej ścieżki rowerowej przy ul. Walczaka. W poniedziałek 12 marca wykonawca rusza z pracami, które zostały podzielone na trzy etapy. Ścieżka rowerowa zostanie wybudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ronda Gdańskiego.

Przetarg na budowę ścieżki rowerowej przy ul. Walczaka wygrało konsorcjum firm, którego liderem jest Infrakom z Kościana. Wykonawca ma za zadanie budowę ścieżki rowerowej i chodnika na długości 1874 metrów oraz przebudowę istniejącej drogi rowerowej i chodnika na długości 540 metrów wzdłuż ul. Walczaka na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ronda Gdańskiego.

W tym tygodniu wykonawca zabezpieczył drzewa rosnące przy ul. Walczaka, natomiast w poniedziałek 12 marca firma rusza z pierwszymi pracami związanymi z budową drogi rowerowej.

Rozpoczęcie inwestycji oznacza również utrudnienia, zarówno dla pieszych, kierowców, jak i pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Przystanki autobusowe zostaną przesunięte, a jezdnia zostanie zawężona aby poprowadzić ciąg pieszy wzdłuż terenu prowadzonych robót. Ponadto zostanie zamknięty wyjazd z ul. Stilonowej w ul. Walczaka i poprowadzenie objazdu ul. Nową (to w późniejszym etapie).

Przebudowa zostanie podzielona na trzy etapy

Etap 1 - odcinek od drogi wewnętrznej prowadzącej do budynku wielorodzinnego nr 13 przy ul. Walczaka (okolice dawnego sklepu Delikatesy Centrum) do wyjazdu ze stacji paliw NEO przy rondzie Ofiar Katynia. Na tym odcinku będzie budowana nowa droga rowerowa.

Etap 2 – odcinek od stacji Neo do stacji paliw Shell. Na tym odcinku zostanie przeprowadzona punktowa przebudowa istniejącej drogi rowerowej (obniżenia krawężników na zjazdach, odcinkowe przełożenie istniejącej nawierzchni).

Etap 3 – odcinek od Stacji Shell do ronda Gdańskiego. Tutaj zostanie wybudowana nowa droga rowerowej.

- W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu pieszych i pojazdów powyższe etapy będą podzielone na kilka podetapów o długości od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów. W pierwszej kolejności wykonawca planuje jednoczesne rozpoczęcie etapów 1 i 3. Pierwszy podetap w etapie 1 obejmie chodnik na wysokości dawnego sklepu „Piotr i Paweł” oraz połowę wlotu w ul. Widok. Chodnik zostanie wyłączony z ruchu pieszych. W tym samym czasie od strony Ronda Gdańskiego w ramach pierwszego podetapu w etapie 3 prace będą prowadzone w chodniku do zjazdu prowadzącego do Biura Obsługi ENEA. Przejazd przez powyższy zjazd zostanie połowicznie zawężony. Na jezdni zostanie wygrodzone barierami drogowymi przejście dla pieszych omijające zamknięty chodnik – opowiada Krzysztof Kropiński z wydziału dróg Urzędu Miasta Gorzowa.

Fotoreportaż


1/3 Ścieżka rowerowa na Walczaka

1/3 Ścieżka rowerowa na Walczaka

2/3 Ścieżka rowerowa na Walczaka

2/3 Ścieżka rowerowa na Walczaka

3/3 Ścieżka rowerowa na Walczaka

3/3 Ścieżka rowerowa na Walczaka

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości