PKS Bydgoszcz zamiast PKP Intercity

2 marca 2018, 13:59, mati
fot. Anna Kluwak
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bydgoszczy będzie dowozić pasażerów PKP Intercity z Gorzowa do Zwierzyna. Autobusowa Komunikacja Zastępcza ma kursować na tej trasie od 11 marca.

O utrudnieniach związanych z komunikacją pasażerską, które wystąpią od 11 marca 2018 roku, informowaliśmy na naszym portalu już dwukrotnie. Według wstępnych informacji autobusowa komunikacja zastępcza miała zostać uruchomiona dopiero w maju. Wówczas to PKP PLK rozpocznie prace na rozjeździe oraz na przejazdach na trasie Gorzów Wielkopolski Wschodni – Wawrów. Jednak z uwagi na remonty na innych trasach i możliwe opóźnienia pociągów, PKP Intercity chce wozić autobusami pasażerów już od teraz.

Spółka szukała przewoźnika, który będzie świadczył usługi na trasie od Stacji Gorzów Wielkopolski do stacji Strzelce Krajeńskie Wschód. Jak się dowiedzieliśmy, przetarg na obsługę tego odcinka wygrało PKS z Bydgoszczy. Jak czytamy w specyfikacji przetargu, usługi przewozowe muszą być wykonywane autobusami 12-letnimi lub młodszymi, mieszczącymi co najmniej 48 pasażerów z klimatyzacją i toaletą.

Więcej na temat zmian w komunikacji piszemy w artykule pt.: Utrudnień na kolei coraz więcej, który dostępny jest TUTAJ.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości