Wiadomości

Utrudnień na kolei coraz więcej

26 lutego 2018, 19:40, mati
fot. archiwum
Nie mamy szczęścia do dalekobieżnych pociągów. Nie od maja, ale już od 11 marca z Gorzowa odjedzie tylko jeden pociąg spółki Intercity. Na poranny pociąg do Trójmiasta i Rzeszowa oraz nocy do Warszawy będziemy musieli dojechać autobusem do Zwierzyna.

 

Wszystko to za sprawą remontów, które mają być prowadzone na krótkim odcinku od Gorzowa Wielkopolskiego do Wawrowa. Całkiem niedawno pisaliśmy, że ruch pociągów ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni wstrzymany będzie dopiero od maja. Dziś dowiadujemy się, że już od 11 marca 2018 roku z naszego miasta nie odjedzie poranny IC Kociewie, ani też nocny TLK Uznam. Pasażerowie dowożeni będą do i z Gorzowa autobusową komunikacją zastępczą. Na autobus/pociag będziemy musieli przesiąść się na stacji Strzelce Krajeńskie Wschód.


Z tego tez powodu, podróż na tej trasie wydłuży się o blisko 30 minut. Dla przykładu – do czasu zmiany rozkłady jazdy, czyli do 10 marca 2018 roku, nocny pociąg z Gorzowa do Warszawy (TLK Uznam) wyjeżdża o 23:04. Po wprowadzeniu autobusowej komunikacji zastępczej odjazd z Gorzowa nastąpi już o 22:37. Przewoźnik na dojazd do stacji Strzelce Krajeńskie Wschód daje sobie 45 minut. Pociąg pokonywał tę trasę w czasie 21 minut. Do tego musimy doliczyć 10 minut na przesiadkę.

Tak samo będzie z porannym połączeniem do Trójmiasta oraz w kierunku Wrocławia/Rzeszowa. Z Gorzowa będziemy musieli wyjechać mniej więcej pół godziny wcześniej, czyli w okolicach 5:30 rano. Wszystko więc wskazuje na to, że jedynym pociągiem PKP Intercity dojeżdżającym do Gorzowa po szynach będzie TLK Warta.

Dlaczego PKP Intercity wprowadza zmiany już od 11 marca, skoro ruch pojazdów na odcinku Gorzów Wielkopolski Wschodni – Wawrów ma być wstrzymany dopiero od 10 maja? – Obecnie skład TLK Kociewie przyjeżdża do Gorzowa o godzinie 22:19. Następnie przechodzi na pociąg TLK Uznam i odjeżdża o 23:04. Od marca, na skutek prac modernizacyjnych prowadzonych na innych odcinkach sieci, pociąg TLK Kociewie będzie przyjeżdżał później. Nie jest więc możliwe utrzymanie odjazdu pociągu TLK Uznam o 23:04. A musi on wyjechać tak, by zdążył w Chełmie na skomunikowanie ze składem jadącym do stacji Kowel – wyjaśnia w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

W skrócie:
- autobusy komunikacji zastępczej odjeżdżać będą ze stacji Gorzów Wielkopolski, czyli z dworca głównego. Nie będą one zatrzymywać się na przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni.


- Wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych w kierunku do i z Krzyża odjeżdżać będą bez zmian ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni.

- Z tej samej stacji, czyli Gorzów Wielkopolski Wschodni odjeżdżać będzie tylko jeden pociąg PKP Intercity – TLK Warta.

- Wyłączenie z ruchu szynobusów na odcinku Gorzów Wielkopolski Wschodni – Wawrów nastąpi dopiero od 10 maja. Po 10 maja na odcinku Gorzów Wielkopolski – Santok kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

- Od 10 maja także pasażerowie korzystający z pociągu TLK Warta (do Warszawy) będą musieli dojeżdżać do stacji Strzelce Krajeńskie Wschód autobusem.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości