W zabytkowej willi hotel ze SPA i restauracją

28 lutego 2018, 17:13, ak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Zabytkowym obiektem przy ul. Wał Okrężny interesuje się firma Silcare z Gorzowa. Jeżeli Willa Pauckscha zostanie kupiona przez gorzowskie przedsiębiorstwo, to docelowo powstanie tam hotel, restauracja oraz pomieszczenia biurowe. Budynek zostanie wystawiony na sprzedaż za 20 procent jego wartości.

W poniedziałek 26 lutego pisaliśmy o tym, że władze Gorzowa zdecydowały się na sprzedaż zabytkowej Willi Pauckscha na gorzowskim Zawarciu. Wszystko przez to, że miasto nie ma pieniędzy na remont obiektu.

- Zamierzaliśmy pozostawić tę nieruchomość w zasobach miasta i wykorzystać ją dla potrzeb społecznych. Jednak taki sposób zagospodarowania wiązał się z poniesieniem bardzo dużych nakładów finansowych na remont obiektu, na co nie możemy sobie pozwolić w obecnej sytuacji ekonomicznej. Dlatego też w celu zapobiegnięcia dalszemu niszczeniu i degradacji zabytku, podjęliśmy decyzję o sprzedaży - tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Miasto wyliczyło, że zabytkowy budynek wraz z przyległym terenem przy ul. Wał Okrężny 36-37 jest warty 4 mln 851 tys. zł. Willa wraz z działką miałaby zostać sprzedana w drodze przetargu i przeznaczona na cele usług publicznych, z dopuszczeniem usług komercyjnych.

Dlatego też miasto zwróciło się do radnych, aby wyrazili zgodę na sprzedaż nieruchomości w drodze przetargu za 20% jej wartości. Podczas środowej sesji Rady Miasta, gorzowscy radni podjęli decyzję o udzieleniu 80% bonifikaty na sprzedaż wilii - 12 radnych głosowało za udzieleniem bonifikaty, a 7 wstrzymało się od głosu.

Jak się okazało, jest już chętny inwestor na zakup Wilii Pauckscha. Zabytkowy budynek chce kupić gorzowska firma Silcare, która jest największym w Europie producentem żelu UV oraz produktów do stylizacji i pielęgnacji paznokci. Jak zdradził podczas sesji inwestor, chce w willi zrobić centrum hotelowe ze SPA i restauracją. Do tego w budynku miałyby powstać również pomieszczenia biurowe. Nie wykluczone, że nieruchomość zostanie sprzedana w drodze przetargu jeszcze przed wakacjami 2018.

Tym samym nowy właściciel nieruchomości będzie zobowiązany do zagospodarowania budynku zgodnie z planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego i rozpoczęcia prac remontowych w terminie 2 lat od momentu kupna willi, czyli prace powinny rozpocząć się najpóźniej w 2020 roku, a zakończyć w 2022 roku.

Co istotne w umowie sprzedaży budynku zostanie umieszczony zapis mówiący o karach umownych - w wysokości 50 tys. zł za każdy rok zwłoki z tytułu nie rozpoczęcia prac remontowych oraz 50 tys. zł za każdy rok zwłoki za nie zakończenie remontu w wyznaczonym terminie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->