Wiadomości

Nie będzie w tym roku Moto Racing Show?

22 lutego 2018, 21:19, ak
fot. Anna Kluwak
Pod znakiem zapytania stoi w tym roku organizacja imprezy motoryzacyjnej na moście Staromiejskim w Gorzowie. Wszystko przez to, że Ośrodek Sportu i Rekreacji nie ma pieniędzy na Moto Racing Show i zamierza wystąpić z wnioskiem o wsparcie finansowe do gorzowskich radnych.

Moto Racing Show na stałe wpisało się w gorzowską tradycję, jeżeli chodzi o imprezy na pożegnanie lata, a od kilku lat odbywało się dzień przed Grand Prix na żużlu. Jednak ubiegłoroczna impreza zawiodła wielu gorzowian, którzy zebrali się na moście Staromiejskim. - Dwie godziny stania a show jak nie było tak nie ma – tak skomentowała imprezę nasza czytelniczka Edyta i to było najbardziej trafne podsumowanie dziewiątej edycji Moto Racing Show. Zresztą jej głos nie był odosobniony, ponieważ aż 51,16% czytelników biorących udział w naszej ankiecie stwierdziło, że była to najsłabsza ze wszystkich edycji. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

W tym roku, w piątek 24 sierpnia powinna odbyć się dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy. Jednak nie wiadomo czy jej organizacja dojdzie do skutku. Wszystko przez to, że Ośrodek Sportu i Rekreacji stracił możliwość zarabiania na wynajmie nisz. OSiR dzierżawił nisze od PKP PLK, a następnie wynajmował je przedsiębiorcom. W ten sposób OSiR zarabiał w ciągu roku 150 tys. zł, które przeznaczał właśnie na organizację Moto Racing Show.

Jednak organizacja jubileuszowej imprezy stoi pod znakiem zapytania, ponieważ OSiR stracił możliwość zarabiania na niszach i nie ma pieniędzy na organizację imprezy.

- Zostali już zakontraktowani drifterzy oraz motocykliści którzy skakaliby na rampie. Natomiast kierowcy rajdowi Tomasz Kuchar i Krzysztof Hołowczyc zadeklarowali, że chętnie pojawiliby się na naszej imprezie. Jednak nie posiadamy w naszym budżecie pieniędzy potrzebnych na organizację tej imprezy. Dlatego też na najbliższej sesji Rady Miasta zwrócimy się do radnych o dofinansowanie Moto Racing Show. Jeśli radni zdecydują się na wsparcie finansowe naszej imprezy, to Moto Racing Show się odbędzie. A jeżeli nie otrzymamy pieniędzy z budżetu miasta, to niestety nie będziemy mogli zorganizować tej imprezy, bo nie da się jej robić półśrodkami – tłumaczy Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Ankieta

Moto Racing Show 2018

  • To moja ulubiona impreza, więc musi być8.43%
  • Nie wyobrażam sobie końcówki wakacji bez MRS13.11%
  • Powinni dać sobie spokój z organizacją tej imprezy18.29%
  • To już jest tak słabe, że szkoda na to kasy45.78%
  • Jest mi to obojętne 14.38%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1968

Jeżeli radni nie dofinansują imprezy, to oznacza tylko jedno – możemy zapomnieć w tym roku o imprezie na moście. Niestety OSiR nie ma żadnego sponsora, który mógłby sfinansować Moto Racing Show, a sam OSiR nie ma swoim budżecie wolnych środków na ten cel, bo ubiegły rok skończył zaledwie 3,5 tys. zł na plusie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości