Nie będzie w tym roku Moto Racing Show?

22 lutego 2018, 21:19, ak
fot. Anna Kluwak
Pod znakiem zapytania stoi w tym roku organizacja imprezy motoryzacyjnej na moście Staromiejskim w Gorzowie. Wszystko przez to, że Ośrodek Sportu i Rekreacji nie ma pieniędzy na Moto Racing Show i zamierza wystąpić z wnioskiem o wsparcie finansowe do gorzowskich radnych.

Moto Racing Show na stałe wpisało się w gorzowską tradycję, jeżeli chodzi o imprezy na pożegnanie lata, a od kilku lat odbywało się dzień przed Grand Prix na żużlu. Jednak ubiegłoroczna impreza zawiodła wielu gorzowian, którzy zebrali się na moście Staromiejskim. - Dwie godziny stania a show jak nie było tak nie ma – tak skomentowała imprezę nasza czytelniczka Edyta i to było najbardziej trafne podsumowanie dziewiątej edycji Moto Racing Show. Zresztą jej głos nie był odosobniony, ponieważ aż 51,16% czytelników biorących udział w naszej ankiecie stwierdziło, że była to najsłabsza ze wszystkich edycji. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

W tym roku, w piątek 24 sierpnia powinna odbyć się dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy. Jednak nie wiadomo czy jej organizacja dojdzie do skutku. Wszystko przez to, że Ośrodek Sportu i Rekreacji stracił możliwość zarabiania na wynajmie nisz. OSiR dzierżawił nisze od PKP PLK, a następnie wynajmował je przedsiębiorcom. W ten sposób OSiR zarabiał w ciągu roku 150 tys. zł, które przeznaczał właśnie na organizację Moto Racing Show.

Jednak organizacja jubileuszowej imprezy stoi pod znakiem zapytania, ponieważ OSiR stracił możliwość zarabiania na niszach i nie ma pieniędzy na organizację imprezy.

- Zostali już zakontraktowani drifterzy oraz motocykliści którzy skakaliby na rampie. Natomiast kierowcy rajdowi Tomasz Kuchar i Krzysztof Hołowczyc zadeklarowali, że chętnie pojawiliby się na naszej imprezie. Jednak nie posiadamy w naszym budżecie pieniędzy potrzebnych na organizację tej imprezy. Dlatego też na najbliższej sesji Rady Miasta zwrócimy się do radnych o dofinansowanie Moto Racing Show. Jeśli radni zdecydują się na wsparcie finansowe naszej imprezy, to Moto Racing Show się odbędzie. A jeżeli nie otrzymamy pieniędzy z budżetu miasta, to niestety nie będziemy mogli zorganizować tej imprezy, bo nie da się jej robić półśrodkami – tłumaczy Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Ankieta

Moto Racing Show 2018

  • To moja ulubiona impreza, więc musi być8.43%
  • Nie wyobrażam sobie końcówki wakacji bez MRS13.11%
  • Powinni dać sobie spokój z organizacją tej imprezy18.29%
  • To już jest tak słabe, że szkoda na to kasy45.78%
  • Jest mi to obojętne 14.38%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1968

Jeżeli radni nie dofinansują imprezy, to oznacza tylko jedno – możemy zapomnieć w tym roku o imprezie na moście. Niestety OSiR nie ma żadnego sponsora, który mógłby sfinansować Moto Racing Show, a sam OSiR nie ma swoim budżecie wolnych środków na ten cel, bo ubiegły rok skończył zaledwie 3,5 tys. zł na plusie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości