Wiadomości

Jak doszło do tragedii w Kwiatkowicach? [film]

18 lutego 2018, 13:34, ak
fot. gorzowianin.com
Zaplanowana na poniedziałek sekcja zwłok ma dać odpowiedź na pytanie – co było powodem śmierci trzech mężczyzn z Kwiatkowic koło Gorzowa. Natomiast czwarty z mężczyzn przebywa w szpitalu, jego stan jest stabilny i nie zagraża już życiu. 29-latka pilnują policjanci.

W sobotę 17 lutego w domu jednorodzinnym w Kwiatkowicach znaleziono czterech nieprzytomnych mężczyzn, którzy urządzili sobie imprezę. Okazało się, że trzech z nich nie żyje, natomiast czwarty w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do gorzowskiego szpitala.

Początkowo mówiono o tym, że mężczyźni zatruli się tlenkiem węgla – takie zgłoszenie otrzymała straż pożarna z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Służby zawiadomiła żona jednego z mężczyzn, która znalazła nieprzytomnych mężczyzn w domu. Jednak tę wersję szybko wykluczyli strażacy, którzy sprawdzili mieszkanie przy użyciu specjalistycznego sprzętu pod kątem gazów szkodliwych, w tym tlenku węgla. Urządzenia nie wskazały obecności żadnych szkodliwych gazów. Na miejscu do późnych godzin nocnych pracował prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.

Stan czwartego mężczyzny, który trafił w sobotę do gorzowskiego szpitala był bardzo ciężki – lekarze walczyli o jego życie. Badania nie wykazały w jego organizmie obecności tlenku węgla, ale za to potwierdziły obecność alkoholu oraz innych substancji. Lekarze czekają cały czas na wyniki badań toksykologicznych, aby móc stwierdzić czy 29-letni mężczyzna zażywał narkotyki lub dopalacze.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, w niedzielę 18 lutego stan 29-latka jest już stabilny i nie zagraża jego życiu. Mężczyzna został już przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na inny oddział. 29-latek ma dozór policyjny i jeszcze dzisiaj ma zostać przesłuchany.

Natomiast w poniedziałek 19 lutego w godz. 8-9 ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok trzech mężczyzn, którzy nie przeżyli imprezy w Kwiatkowicach. Wyniki sekcji mają wykazać, jaka była przyczyna zgonu trzech mężczyzn w wieku około 30-40 lat.

Nie wykluczone, że mogło to być zmieszanie zbyt dużej ilości alkoholu z narkotykami lub dopalaczami.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości