Wiadomości

Jeszcze wiosną ruszą roboty na Kostrzyńskiej

16 lutego 2018, 11:02
fot. archiwum
Władze Gorzowa w końcu rozstrzygnęły przetarg na przebudowę ul. Kostrzyńskiej. Miasto dołożyło brakujące 6 mln zł na inwestycję. Wszystko przez to, że w magistrat przeznaczył na Kostrzyńską 59 mln zł, a najtańsza oferta wyniosła 65 mln zł. Pace powinny rozpocząć się jeszcze wiosną.

Urząd Miasta ogłosił drugi przetarg na przebudowę ulicy Kostrzyńskiej pod listopada ubiegłego roku. Natomiast kiedy w styczniu 2018 roku otwarto oferty, okazało się, że żądania trzech firm zainteresowanych realizacją inwestycji przewyższają budżet miasta. Wszystko przez to, że gorzowski magistrat przeznaczył na przebudowę ul. Kostrzyńskiej 59 mln zł. Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma Budimex S.A., która zaoferowała 65 mln zł., kolejna była firma ZUE S.A. z kwotą 72 mln zł oraz Strabag, który przedstawił propozycję 89 mln zł za realizację przedsięwzięcia. Tym samym najtańsza oferta przekracza budżet miasta na tę inwestycję o 6 mln zł.

Prezydent Gorzowa zapowiadał, że będzie szukał brakujących pieniędzy w budżecie i znalazł. Skąd znalazły się dodatkowe pieniądze? -

- W projekcie transportowym jest jeden wielki budżet. Dlatego też możemy przenieść brakujące środki na przebudowę torowiska, to około 3 mln zł. Natomiast w przypadku przebudowy drogi zabezpieczyliśmy dodatkowe środki już w grudniu podczas ogłaszania przetargu. Również w tym przypadku są to 3 mln zł – tłumaczy Agnieszka Surmarcz, wiceprezydent Gorzowa.

Po miesiącu analiz oferty złożonej przez Budimex, miasto w końcu rozstrzygnęło przetarg i wybrało właśnie tę firmę do przebudowy ul. Kostrzyńskiej. Tym samym umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana do końca lutego - o ile nie będzie żadnych odwołań.

Natomiast według specyfikacji istotnych warunków zamówienia firma Budimex S.A. może rozpocząć prace maksymalnie miesiąc od podpisania umowy, a na zrealizowanie inwestycji w zakresie drogowym będzie miała 17 miesięcy. Z kolei w przypadku robót torowych i trakcyjnych, to będą musiały się zakończyć się w ciągu 12 miesięcy.

Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi o długości ponad 3 km na odcinku od placu Słonecznego do węzła S3. Rozbudowa będzie polegała na wykonaniu nowej konstrukcji drogi wraz z budową infrastruktury (przebudowa skrzyżowania ulic Kostrzyńska-Dobra-Warzywna, budowa nowego torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej na odcinku o długości około 2 km wraz z pętlą przy ul. Warzywnej o parametrach technicznych dostosowanych dla nowych tramwajów, budowa peronów i przystanków tramwajowych, rozbiórka istniejącego wiaduktu drogowego i budowa nowego, budowa chodników oraz budowa ścieżek rowerowych).

Przedsięwzięcie zakłada budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oraz budowę wylotów kanalizacji do rzeki Warty wraz z separatorami. W ramach przebudowy i rozbudowy układu drogowego wybudowane zostanie oświetlenie drogowe wzdłuż drogi z doświetleniem przejść dla pieszych. Nowe latarnie oświetleniowe w technologii energooszczędnej LED zasilane będą z istniejących obwodów oświetlenia drogowego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości