Wiadomości

Przejście na Walczaka zostanie doświetlone

13 lutego 2018, 13:39, red
fot. archiwum
Jeszcze wiosną przejście dla pieszych przy ul. Walczaka na wysokości skrzyżowania z ul. Piłsudskiego zostanie doświetlone lampami ledowymi. To decyzja władz Gorzowa w porozumieniu z policją, po tym jak w grudniu ubiegłego roku doszło tam do dwóch poważnych potrąceń.

Dwa dni i dwa groźne zdarzenia na jednym przejściu dla pieszych. Do niebezpiecznych potrąceń doszło 17 i 18 grudnia ubiegłego roku przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Piłsudskiego. Wówczas na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 69 i 79-latka. Kierowcy, którzy doprowadzili do obu wypadków odpowiedzą przed sądem.

Po tych potrąceniach, rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa na pasach oraz tego, że wiele przejść jest po prostu źle oświetlonych i kierowca często nie ma szans na zauważenie osoby pieszej, zwłaszcza kiedy ta jest ubrana na czarno.

Dlatego też gorzowski magistrat wraz z policją postanowił przeanalizować widoczność na pasach przy Walczaka. Efekt? Przejście dla pieszych zostanie lepiej doświetlone – tak, jak jest to w przypadku wyremontowanego odcinka ul. Walczaka w kierunku Białego Kościółka.

Miasto wymieni lampy sodowe na lampy ledowe tuż nad pasami, tak aby osoby znajdujące się na przejściu były lepiej widoczne dzięki białej barwie światła. Ponadto pojawią się znaki fluorescencyjne, tak aby kierowcy już z daleka widzieli, że zbliżają się do „zebry”. Ponadto planowana jest rozbudowa przejścia dla pieszych w ramach budowy drogi rowerowej realizowanej z ZIT (wykonany zostanie dodatkowy przejazd rowerowy, skorygowany zostanie azyl).

Zmiany mają zostać wprowadzone wiosną, prawdopodobnie do końca kwietnia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości