Wiadomości

Kto rozbuduje nam Walczaka?

16 lutego 2018, 10:21, ak
fot. gorzowianin.com
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie czwarty przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Miasto liczy, że tym razem uda rozstrzygnąć się postępowanie. Do tej pory wszystkie przetargi zostały unieważnione ze względu na zbyt duże wymagania finansowe firm.

Pierwszy przetarg na modernizację wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 na odcinku od ronda Sybiraków do granic Gorzowa został ogłoszony w kwietniu 2016 roku i dokładnie po 12 miesiącach został unieważniony. Wszystko przez to, że na rozbudowę drogi miasto przeznaczyło 52 mln 488 tys. zł, a najniższa oferta przekraczała budżet o ponad 11,726 mln zł. Również drugi przetarg, który magistrat ogłosił w kwietniu, został unieważniony we wrześniu 2017 roku. W tym przypadku przetarg został również unieważniony ze względu na zbyt wysoką kwotę. Najtańsza oferta przewyższała środki miasta o ponad 9 mln 361 tys. zł. Również trzeci przetarg został unieważniony, ponieważ do postępowania zgłosiły się dwie firmy, których żądania były kolosalne w porównaniu do budżetu, który wynosił 56 mln 740 tys. Najtańsza oferta jest o 13 mln 128 tys. zł wyższa, a z kolei druga oferta przewyższał budżet aż o 44 mln 984 tys. zł.

Gorzowski magistrat ogłosił właśnie czwarty przetarg na rozbudowę krajowej 22. Miasto czeka tym razem na zgłoszenia firm do 27 marca. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia, firma która wygra przetarg będzie miała 27 miesięcy na zrealizowanie inwestycji od momentu podpisania umowy.

Rozbudowa krajowej 22

Zakres przebudowy obejmuje budowę drugiej jezdni w ul. Walczaka na odcinku od granic miasta do ronda Gdańskiego wraz z rozbudową ronda i przebudową torowiska tramwajowego, budowę drugiej jezdni ul. Zawackiej (dawnej Bierzarina) wraz z przebudową skrzyżowania ul. Zawackiej i ul. Łukasińskiego z nowo projektowaną drogą. A także budowę drugiej jezdni ul. Łukasińskiego.

Prace obejmą również przebudowę i budowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli. Zostaną wybudowane również ścieżki rowerowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Ciekawostką jest to, że pojawią się dwa nowe ronda trubinowe. Zostaną wybudowane na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Fieldorfa-Nila oraz ul. Walczaka i Szarych Szeregów. Natomiast zwykłe rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Prace zostaną podzielone na etapy i w pierwszej kolejności będzie rozbudowywana ul. Walczaka, następnie ul. Zawackiej i na samym końcu ul. Łukasińskiego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości