Wiadomości

Piłka nożna górą. Dni Gorzowa przełożone

31 stycznia 2018, 16:44, ak
fot. Dawid Nowakowski
Tegoroczne święto miasta odbędzie się na początku czerwca na nadwarciańskich błoniach. Imprezę przełożono z końcówki miesiąca ze względu odbywające się mistrzostwa świata.

Od 2015 roku Dni Gorzowa odbywały się na przełomie czerwca i lipca. Taką tradycję wprowadził prezydent Jacek Wójcicki, który chciał aby święto miasta odbywało się właśnie jak najbliżej daty nadania praw miejskich Gorzowowi.

Jednak tegoroczne Dni Gorzowa odbędą się w zupełnie innym terminie. Imprezę przełożono na początek czerwca. Wszystko przez rozpoczynające się 14 czerwca mistrzostwa świata w piłce nożnej, które potrwają do 15 lipca.

- Zdecydowaliśmy, że Dni Gorzowa 2018 odbędą się w dniach 8-10 czerwca. Nie chcieliśmy stawiać mieszkańców przed wyborem koncert czy mecz. Dlatego zmieniliśmy datę imprezy, tak aby każdy mieszkaniec miasta mógł obejrzeć bez problemu wybrane przez siebie mecze – komentuje Hanna Błauciak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie.

Tradycyjnie miejskie święto odbędzie na nadwarciańskich błoniach przy ul. Przemysłowej i Wał Okrężny. Zamknięty zostanie również most Staromiejski.

Zapytaliśmy się dyrektor MCK czy nie dało się pogodzić Dni Gorzowa z mistrzostwami świata w piłce nożnej, poprzez utworzenie specjalnej strefy kibica. Tak aby połączyć dobrą zabawę ze sportem.

- Rozważaliśmy utworzenie strefy kibica, jednak nie chcieliśmy stawiać mieszkańców przed wyborem koncert czy mecz. Poza tym utworzenie takiej strefy, to dodatkowe koszty na zabezpieczenie – mówi Hanna Błauciak.

Dni Gorzowa na początku czerwca odbywały się za rządów poprzedniego prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości