Wiadomości

Piłka nożna górą. Dni Gorzowa przełożone

31 stycznia 2018, 16:44, ak
fot. Dawid Nowakowski
Tegoroczne święto miasta odbędzie się na początku czerwca na nadwarciańskich błoniach. Imprezę przełożono z końcówki miesiąca ze względu odbywające się mistrzostwa świata.

Od 2015 roku Dni Gorzowa odbywały się na przełomie czerwca i lipca. Taką tradycję wprowadził prezydent Jacek Wójcicki, który chciał aby święto miasta odbywało się właśnie jak najbliżej daty nadania praw miejskich Gorzowowi.

Jednak tegoroczne Dni Gorzowa odbędą się w zupełnie innym terminie. Imprezę przełożono na początek czerwca. Wszystko przez rozpoczynające się 14 czerwca mistrzostwa świata w piłce nożnej, które potrwają do 15 lipca.

- Zdecydowaliśmy, że Dni Gorzowa 2018 odbędą się w dniach 8-10 czerwca. Nie chcieliśmy stawiać mieszkańców przed wyborem koncert czy mecz. Dlatego zmieniliśmy datę imprezy, tak aby każdy mieszkaniec miasta mógł obejrzeć bez problemu wybrane przez siebie mecze – komentuje Hanna Błauciak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie.

Tradycyjnie miejskie święto odbędzie na nadwarciańskich błoniach przy ul. Przemysłowej i Wał Okrężny. Zamknięty zostanie również most Staromiejski.

Zapytaliśmy się dyrektor MCK czy nie dało się pogodzić Dni Gorzowa z mistrzostwami świata w piłce nożnej, poprzez utworzenie specjalnej strefy kibica. Tak aby połączyć dobrą zabawę ze sportem.

- Rozważaliśmy utworzenie strefy kibica, jednak nie chcieliśmy stawiać mieszkańców przed wyborem koncert czy mecz. Poza tym utworzenie takiej strefy, to dodatkowe koszty na zabezpieczenie – mówi Hanna Błauciak.

Dni Gorzowa na początku czerwca odbywały się za rządów poprzedniego prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości