Wiadomości

Gwiaździsta zostanie przebudowana

11 stycznia 2018, 08:30, ak
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się remontem ul. Gwiaździstej. Prace będą gruntowne i obejmą nie tylko wymianę nawierzchni, ale również budowę sieci wodociągowej. Wykonawca będzie miał czas do połowy października na ukończenie inwestycji.

Po wielu latach mieszkańcy ul. Gwiaździstej w Gorzowie doczekają się w końcu remontu i to takiego porządnego. Gorzowski magistrat ogłosił właśnie przetarg na przebudowę tej osiedlowej drogi. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 25 stycznia.

W ramach inwestycji zostanie przebudowane 416 metrów ul. Gwiaździstej od skrzyżowania z ul. Słoneczną do skrzyżowania z ul. Olimpijską. Przebudowa drogi ma kosztować około 2,5 mln zł jeżeli chodzi o zakres prac po stronie miasta oraz 500 tys. zł dla zakresu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji obejmującego przebudowę wodociągu.

Prace będą polegały na przebudowie jezdni, chodników, zatok postojowych oraz budowę elementów uspokojenia ruchu, a takżę przebudowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego i remont gazociągu. W zakresie PWiK zostanie wykonana sieć wodociągowa.

Firma, która wygra przetarg będzie miała czas do 15 października 2018 roku na zakończenie robót. Jeżeli przetarg pójdzie zgodnie z planem, to przekazane placu budowy będzie mogło odbyć się jeszcze w lutym.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości