Wiadomości

Wielki finał WOŚP również w Gorzowie

19 grudnia 2017, 10:12, ak/inf. prasowa
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Trzy sztaby, około 500 wolontariuszy i jeszcze więcej gadżetów do wylicytowania. 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018 roku na Starym Rynku w Gorzowie.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 14 stycznia 2018 roku, w Gorzowie będą działały trzy sztaby WOŚP - przy Klubie u Szefa, w Zespole Szkół Gastronomicznych oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Łącznie na ulicach Gorzowa będzie kwestowało 500 wolontariuszy. Najmłodszy z nich ma 6 miesięcy, a najstarszy dobiega 70. roku życia.

Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16 lat, będą zbierać pieniądze w towarzystwie rodziców lub pełnoletnich opiekunów, ci starsi (powyżej 16 lat) mogą kwestować samodzielnie. Odprawa organizacyjna dla wolontariuszy planowana jest już na sobotę, 13 stycznia.

Gorzów - Miasto Aniołów

Wyjątkowym akcentem tegorocznej edycji gorzowskiego finału będą skrzydła na plecach wolontariuszy. Jak wyjaśnia Paulina Prucnal, zastępca szefa sztabu w Zespole Szkół Gastronomicznych, to element który ma być dowodem wdzięczności, dla tych wszystkich osób, które dzielnie wspierają fundację. Od wczesnych godzin porannych i przez cały dzień pracują na to, by w puszkach znalazło się jak najwięcej pieniędzy. Oprócz koszulek z logotypem WOŚP, gorzowscy wolontariusze będą mieli przyczepione skrzydła.

Gadżety, kasety i inne….

Sztaby powoli kompletują już zestawy gadżetów, przeznaczonych do licytacji podczas 26. Finału WOŚP w centrum Gorzowa. Jednym z głównych będzie wielkoformatowa makieta kasy stilonowskiej C-60 z autografem Jurka Owsiaka i prezydenta miasta, Jacka Wójcickiego. Licytacja tego fantu zaplanowana jest między godziną 19.00 a 20.00 na scenie głównej. Wśród gadżetów jest również płaskorzeźba z wizerunkiem Szymona Majewskiego i jego autografem, są koszulki i akcesoria od WOŚP, pakiety od Stali Gorzów i inne. Sztaby wciąż czekają na propozycje od firm, przedsiębiorstw i osób prywatnych.

Policz się z cukrzycą

Po raz 3. w Gorzowie odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Dystans to 5 km. Start i meta na Starym Rynku, przy katedrze. Organizator, Sebastian Wierzbicki, poinformował, że zapisy ruszają na początku stycznia. Liczba miejsc startowych jest ograniczona - 250. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami centrum Gorzowa.

Gotowanie z mistrzem

Gwiazdą 26. Finału WOŚP w Gorzowie będzie kucharz, Dawid Łagowski, półfinalista 6 edycji TOP CHEF. Zdobywca najwyższych wyróżnień kilinarnych, w tym Grand Award "Trzy widelce" w ogólnopolskim plebiscycie „Poland 100 Best Restaurants” oraz tytułu Szefa Kuchni Roku 2016 regionu północno-zachodniego. Dawid Łagowski będzie gotował dla gorzowian na głównej scenie, jeszcze nie chce zdradzać co przygotuje do degustacji, ale ma to być cos „rozgrzewajacego” na mroźny, styczniowy dzień.

Muzycznie, atrakcyjnie…

W programie przewidziano m.in. występy uczniów szkół muzycznych, Gorzowskiej Orkiestry Dętej, Orkiestry Dętej z Siedlic, zespołu Gra Słów, Julii Bury, Zespołu Rat Night, a na koniec zagrają szczecińska Vespa oraz gorzowska Podróbka.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości