Wiadomości

Nie będzie marki Gorzów w sam raz

18 grudnia 2017, 17:51, ak
fot. Marcin Kluwak
Gorzowscy radni nie zgodzili się na uchylenie obecnej marki miasta Gorzów Przystań. Tym samym zostało zablokowane przyjęcie nowej strategii i hasła dla Gorzowa.

Podczas poniedziałkowej Sesji Rady Miasta Gorzowa pod obrady została poddana uchwała w sprawie uchylenia uchwały w sprawie Długoterminowej Strategii Zarządzania Marką Gorzów. Czyli najprościej mówiąc, władze chciały, aby marka „Gorzów Przystań” przestała formalnie obowiązywać, a to otworzyłoby prostą drogę do przyjęcia nowej strategii miasta z hasłem „Gorzów w sam raz”.

Podczas głosowania nad uchwałą 11 radnych było za, 11 przeciw, a jeden radny się wstrzymał. To oznacza, że uchwała nie została przyjęta i marka „Gorzów Przystań” obowiązuje nadal w aspekcie formalnym. Tym samym magistrat nie może wprowadzić nowej strategii, którą przygotowała firma Eskadra za 150 tys. zł.

- Taka jest wola Rady Miasta i ją szanuję. Jednak marka „Gorzów Przystań” nie będzie dalej używana przez miasto, ponieważ od 2 lat już się nią nie posługujemy. Dlatego też chcieliśmy to uporządkować prawnie. Niestety radni chyba nie widzą potrzeby zmian, jednak my nie będziemy powielać marki „Gorzów Przystań” i po prostu pozostanie akt prawny, który nie będzie miał zastosowania. Poza tym dopóki nie jest uchylona obecna marka, to nie możemy przyjąć nowej marki „Gorzów w sam raz”. Szkoda tylko, że rada uniemożliwia nam pójście krok do przodu. Oczywiście zastanawiamy się jak podejść do tematu, ale nie będziemy przyjmowali tłumaczenia „nie, bo nie” - komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

O zdanie na temat marki miasta zapytaliśmy również w ankiecie na naszym portalu gorzowianin.com. W ankiecie wzięło udział 914 czytelników, z czego 39,93% osób (365 głosów) , stwierdziło, że powinno zostać hasło "Gorzów Przystań". Niewiele mniej, bo 33,37% osób (305 głosów) jest zdania, że ewentualna zmiana marki i tak nic nie da, ponieważ jest to zbędne wydawanie pieniędzy. Z kolei 14,88% (136 głosów) odpowiedziało, że trzeba wymyślić coś lepszego. Natomiast za zmianą na „Gorzów w sam raz” było zaledwie 6,89% osób (63 głosy), a 4,92% (45 głosy) stwierdziło, że marka miasta jest im obojętna.

Ankieta

Co sądzisz o marce miasta?

Najpierw było "Gorzów Przystań", później nagle pojawiła się marka "Gorzów w sam raz". Po prezentacji i długiej dyskusji nowa marka zniknęła z przestrzeni publicznej. Czy wróci?
  • Powinno zostać hasło "Gorzów Przystań"39.93%
  • Jestem za zmianą na "Gorzów w sam raz"6.89%
  • Trzeba wymyślić coś lepszego14.88%
  • Jest mi to obojętne4.92%
  • Ewentualna zmiana i tak nic nie da, to zbędne wydawanie pieniędzy33.37%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 914

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości