Wiadomości

Zabytek z Zawarcia znajdzie właściciela?

3 grudnia 2017, 14:55, ak
Po raz drugi zabytkowy magazyn przy ul. Grobla pójdzie pod młotek. Licytację zaplanowano na początku grudnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie. Tym razem cena wywoławcza jest o 30 tys. zł niższa.

Pod koniec września w Sądzie Rejonowym w Gorzowie odbyła się pierwsza licytacja komornicza Czerwonego Spichlerza. Nieruchomość została wyceniona na 321,6 tys. zł, natomiast cena wywoławcza to 241,2 tys. zł. Tylko jedna osoba była zainteresowana kupnem zabytku. Chociaż pojawiła się w sądzie, to jednak nie przystąpiła do licytacji.

Dlatego też budynek zostanie wystawiony po raz drugi na licytację. Tę zaplanowano na poniedziałek 4 grudnia na godz. 11.00 w gorzowskim sądzie. Tym razem cena wywoławcza jest niższa i wynosi 214 tys. zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją nieruchomość można oglądać (w godz. 8-15), a także zapoznać się z dokumentacją związaną z budynkiem (m.in. odpis protokołu oszacowania, czy wypis z rejestru gruntów), która znajduje się w Sądzie Rejonowym (Chopina 52 blok 10 pok. 317).

Zabytkowy XIX-wieczny magazyn zbożowy przy ul. Grobla 1 na Zawarciu od wielu lat niszczeje. Budynek w 2011 roku kupił od miasta inwestor, który nie wywiązał się z umowy i nie zagospodarował Czerwonego Spichlerza w wyznaczonym terminie.

Dlatego też wierzyciele inwestora, ze względu na jego zobowiązania finansowe, skierowali sprawę do sądu, a budynek został zabezpieczony przez komornika.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości