Wiadomości

Remont Kobylogórskiej z poślizgiem

20 listopada 2017, 13:02, red
Prace przy ul. Kobylogórskiej w Gorzowie miały zakończyć się w październiku. Niestety ze względu na różnicę pomiędzy stanem faktycznym drogi, a tym co było w dokumentacji roboty wydłużyły się. Nowy termin oddania drogi do użytku to końcówka listopada.

 Przetarg na przebudowę ul. Kobylogórskiej, czyli jednej z ważniejszych ulic na Zakanalu wygrało konsorcjum firm Wuprinż S.A z Poznania, Maldrobud z Myśliborza oraz Terlan z Poznania za kwotę 6,843 mln zł. W ramach inwestycji miało zostać wyremontowane 650 metrów drogi, łącznie z nową podbudową i odwodnieniem oraz sygnalizacją świetlną przy Szkole Podstawowej nr 4.

Pierwotnie prace, które rozpoczęły się w lipcu, miały zakończyć się w połowie października. Niestety po przystąpieniu do robót, okazało się, że droga jest w bardzo złym stanie technicznym, a dokumentacja techniczna znacznie odbiega od stanu, który zastano po zerwaniu asfaltu. Wykonawca miał problemy m.in. z kanalizacją deszczową. Dlatego też trzeba było wyznaczyć nowy termin zakończenia inwestycji.

Według ostatnich zapowiedzi, prace na Kobylogórskiej mają zostać ukończone do końca listopada. Na ulicy pojawiła się już nowa nawierzchnia, trwają jednak jeszcze roboty przy chodnikach, ścieżce rowerowej oraz kanalizacji deszczowej.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości