Miasto dołoży i doświetli „zebry”

20 listopada 2017, 11:00, ak
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg doświetlenie przejść dla pieszych w mieście. Inwestycja będzie kosztowała blisko 50 tysięcy złotych więcej, niż zakładał magistrat. Nowe oświetlenie ma być gotowe w grudniu.

Potrącenia pieszych na słabo oświetlonych pasach to wciąż spory problem większości miast. Dlatego tak ważny jest program „Bezpieczny Gorzów”, w ramach którego gorzowski magistrat wymienia co roku oprawy sodowe na lampy ledowe. To wszystko sprawia, że przejścia dla pieszych są lepiej doświetlone.

W tym roku w ramach programu ma zostać wymienionych 20 opraw w pobliżu przejść dla pieszych przy ul. Głowackiego, Ogińskiego, Poznańskiej, Górczyńskiej, Wyszyńskiego, Szczecińskiej i Nowej. A także wybudowane specjalne doświetlenie punktowe przejścia przy ul. Plac Jana Pawła II.

Przetarg na tę inwestycję stał pod znakiem zapytania, ponieważ ofertę złożyła tylko jedna firma, a kwotę którą zaproponowała przewyższała założony budżet o 41 tys. zł. Na szczęście postępowanie zostało rozstrzygnięte pozytywnie i magistrat zdecydował, że dołoży do inwestycji, dzięki czemu Zakład Projektowania i Wykonawstwa Instalacji Elektrycznych z Gorzowa zajmie się wymianą oświetlenia. Wszystko ma być gotowe do 10 grudnia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości