Na kładkę jeszcze poczekamy

16 listopada 2017, 12:56, red
fot. gorzowianin.com
Remont kładki dla pieszych na moście kolejowym był zaplanowany na 2017 rok. Jednak władze Gorzowa nie doszły do porozumienia z PKP PLK. W międzyczasie trzeba było jeszcze zmienić projekt, tak aby obiekt był dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Kładka dla pieszych na moście kolejowym w Gorzowie została wybudowana w 1967 roku przez miasto. Została zamknięta pod koniec listopada 2012 roku ze względu na fatalny stan nawierzchni i dziury, które zagrażały zdrowiu i życiu mieszkańców miasta. Natomiast pomysł naprawy kładki pojawił się pod koniec 2015 roku. Wtedy też rozpoczęto negocjacje z PKP PLK.

Wydawało się, że remont zostanie bez problemu przeprowadzony w 2017 roku – miasto miało przeznaczone na ten cel 2 mln zł w budżecie. Pod koniec 2016 roku projektant kładki zgłosił w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim roboty budowlane. Niestety wojewoda lubuski zgłosił sprzeciw, wskazując że prace będą obejmowały przebudowę mostu, a w związku z tym, trzeba obiekt dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego należało zmienić projekt.

Po tych zmianach miasto przystąpiło do rozmów z PKP PLK w celu wypracowania zapisów porozumienia dotyczących warunków budowy i utrzymania kładki. Ostatnie spotkanie z przedstawicielami PKP PLK odbyło się na początku listopada w Warszawie. Niestety nie doszło do kompromisu, ponieważ władze Gorzowa chcą, aby kolej dołożyła się do remontu. Natomiast PKP PLK podkreśla, że koszty przebudowy kładki powinno ponieść wyłącznie miasto.

Niestety przez brak porozumienia oddala się remont kładki i nie wiadomo czy inwestycję uda się zrealizować w 2018 roku.

Ankieta

Czy remont kładki na moście żelaznym dojdzie do skutku?

  • Nie wierzę w to, kładka pozostanie zamknięta66.42%
  • Oczywiście, czekam z niecierpliwością na otwarcie33.58%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 405


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości