Przetarg na przebudowę ul. Kostrzyńskiej unieważniony

3 listopada 2017, 10:47, ak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa unieważniły przetarg na przebudowę ul. Kostrzyńskiej, po tym jak z realizacji inwestycji wycofała się firma Balzola. Teraz miasto będzie musiało ruszyć z nową procedurą przetargową. To wszystko sprawia, że Kostrzyńska będzie gotowa dopiero w połowie 2019 roku.

Pod koniec października firma Balzola zdecydowała, że rezygnuje z podpisania umowy i realizacji przebudowy ul. Kostrzyńskiej ze względu na inne zobowiązania oraz krótki czas wykonania inwestycji. W tej sytuacji miasto skierowało prośbę o interwencję w ministerstwie do marszałka województwa – chodziło o przedłużenie terminu zakończenia prac przy Kostrzyńskiej z końca 2018 roku na połowę 2019 roku.

W międzyczasie miasto weryfikowało drugą ofertę złożoną w przetargu przez firmę ZUE, która zaproponowała kwotę 58 mln 506 tys. zł za realizację inwestycji. W piątek 3 listopada została podjęta decyzja o unieważnieniu postępowania. W uzasadnieniu czytamy, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na przebudowę ul. Kostrzyńskiej.

- W stosunku do zaplanowanych przez miasto środków, firma ZUE przekroczyła ten budżet o zaledwie 500 tys. zł, jednak w porównaniu do tego co zaproponowała Balzola, to tutaj różnica wynosiła blisko 4 mln zł. Dlatego też zdecydowaliśmy się na unieważnienie przetargu. Na szczęście mamy pozytywną odpowiedź od ministerstwa i uzyskaliśmy zgodę na podpisanie aneksu na dofinansowanie inwestycji oraz na przedłużenie zakończenia prac do połowy 2019 roku – komentuje Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Jak się dowiedzieliśmy, miasto nie traci czasu i już pracuje nad uruchomieniem nowych procedur przetargowych. Nowe postępowanie na przebudowę ul. Kostrzyńskiej będzie ogłoszone jeszcze w listopadzie, tak aby w czasie miesiąców zimowych je rozstrzygnąć i wybrać nowego wykonawcę robót.

- Dążymy do tego, aby nie tracić czasu i ruszyć z pracami najwcześniej jak się da. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie bez żadnych komplikacji i właściwe roboty na Kostrzyńskiej ruszą wiosną 2018 roku – podkreśla wiceprezydent Radziński.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości