Wiadomości

Dźgnięty nożem mężczyzna wciąż walczy o życie

30 października 2017, 14:06, mk/inf. prasowa
fot. KWP w Gorzowie
Powracamy do sprawy ugodzenia nożem, do jakiego doszło w niedzielny poranek przy ulicy Dekerta w Gorzowie. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, mężczyzna wciąż jest w stanie krytycznym. Lekarze walczą o jego życie.

Przypomnijmy, zdarzenie miało miejsce w niedzielny poranek w jednym z bloków przy ulicy Dekerta w Gorzowie. Pisaliśmy o tym artykule pt. „Mężczyzna ugodzony nożem”. - W jednym z bloków mieszkalnych sierż. szt. Dariusz Kałkus i sierż. Patryk Simiński zastali leżącego, zakrwawionego mężczyznę z obrażeniami klatki piersiowej. Mężczyzna nie oddychał i nie miał tętna – wyjaśnia Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Funkcjonariusze, którzy przybyli jeszcze przed ratownikami medycznymi, nie tracąc czasu, rozpoczęli reanimację. - Dzięki profesjonalnie i skutecznie przeprowadzonej akcji ratunkowej, udało im się przywrócić czynności życiowe poszkodowanemu – dodaje Sławek. W tym samym czasie na miejscu zdarzenia pojawił się zespół pogotowia ratunkowego, a także drugi patrol policji. Ratownicy medyczni przejęli poszkodowanego 31-latka od policjantów i przetransportowali go do szpitala.

Mundurowi natomiast szybko ustalili przebieg tego zdarzenia i zatrzymali kobietę podejrzaną o ugodzenie nożem 31-latka. Podejrzana została przewieziona do gorzowskiej komendy, gdzie będą z nią przeprowadzane czynności procesowe. Zgodnie z Kodeksem Karnym, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 33-latce grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż trzy lata.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości