Wiadomości

Autobus nie pojedzie już torowiskiem na Chrobrego

25 października 2017, 08:43, ak
fot. Anna Kluwak
Po wtorkowym wypadku z udziałem autobusu T2 przy ul. Chrobrego w Gorzowie, władze miasta zdecydowały o zmianie trasy komunikacji zastępczej. Od poniedziałku 30 października autobus nie będzie już jeździł torowiskiem na Chrobrego.

Jako pierwsi informowaliśmy o wypadku z udziałem autobusu komunikacji zastępczej T2 w tekście „Płyta z torowiska przebiła podłogę autobusu”. Do zdarzenia doszło na torowisku przy ul. Chrobrego, którym autobusu jeżdżą w kierunku osiedla Piaski.

To wydarzenie spowodowało, że podczas rozmów z MZK, policją i pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego zapadły decyzje w sprawie nowej trasy komunikacji zastępczej i rezygnacji z przejazdu torowiskiem na Chrobrego.

- Przychylenie się do bezpośredniej prośby przedsiębiorców oraz mieszkańców ul. Chrobrego, wbrew pierwotnym założeniom, niestety nie może nadal funkcjonować. Podjęte próby poprowadzenia ruchu autobusowego, zgodnie z licznymi prośbami między innymi lokalnych przedsiębiorców nie przyniosły zamierzonego efektu. Niestety dalsza eksploatacja trasy, pomimo wykonanych usprawnień i napraw poczynionych przez miasto, na dłuższą metę jest niemożliwa. Na przestrzeni ostatnich dni doszło do pogorszenia stanu istniejącej infrastruktury drogowej, co wydatnie pomnożyłoby koszty jej utrzymana. Decyzję zdeterminowały kwestie bezpieczeństwa i odpowiedzialność za pasażerów korzystających z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji – komentuje Ewa Sadowska-Cieślak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

MZK zostało powierzone zadanie pilnego przywrócenia pierwotnej koncepcji komunikacji zastępczej wobec linii tramwajowej na ul. Chrobrego, która zaspokoi potrzeby pasażerów. Będzie to prawdopodobnie możliwe od najbliższego poniedziałku 30 października.

Autobus T2 pojedzie prawdopodobnie ul. Wybickiego, Armii Polskiej i Borowskiego, gdzie wjedzie na ul. Mieszka I. O szczegółach jeszcze poinforujemy.

AKTUALIZACJA

godz. 15.30 - Została podjęta decyzja, że zmiana trasy autobusu linii T2 nastąpi jednak od czwartku 26 października, w związku z czym autobusy tej linii omijać będą deptak na ulicy Bolesława Chrobrego i pojadą następującą trasą:

- w kierunku Zakładu Energetycznego (obowiązujące przystanki): Kazimierza Wielkiego („Piaski” przy pętli tramwajowej), „Kilińskiego”, „Chodkiewicza”), Mieszka I-go („Sąd”, „Urząd Wojewódzki”), Borowskiego („Borowskiego”), Armii Polskiej („30 Stycznia”,) Łokietka, Estkowskiego, Orląt Lwowskich („Orląt Lwowskich”), Sikorskiego („Zakład Energetyczny” – końcowy).

- w kierunku Piasków (obowiązujące przystanki): Sikorskiego („Zakład Energetyczny”), Chrobrego („Arsenał”- autobusowy), Wybickiego, Armii Polskiej („30 Stycznia”), Borowskiego („Borowskiego”), Mieszka I-go ( „Urząd Wojewódzki”, „Sąd”), Kazimierza Wielkiego („Chodkiewicza”, „Kilińskiego”), Czarneckiego - „Piaski” (przystanek końcowy obok „Netto”)

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości