Płyta z torowiska przebiła podłogę autobusu [zdjęcia]

24 października 2017, 17:02, ak
fot. czytelnik
We wtorkowe popołudnie doszło do niebezpiecznego zdarzenia w autobusie komunikacji zastępczej T2. W autobusie jadącym torowiskiem przy ul. Chrobrego w Gorzowie doszło do przebicia podłogi.

Informację o zdarzeniu i zdjęcia otrzymaliśmy na naszego maila kontakt@gorzowianin.com od czytelnika, który akurat jechał autobusem MZK.

Wszystko działo się po godz. 14 na torowisku przy ul. Chrobrego. Autobus komunikacji zastępczej T2 jechał z os. Piaski w kierunku centrum. W pewnym momencie jazdy po torowisku słychać było huk.

Jak się okazało, w podłogę autobusu uderzyła płyta betonowa z torowiska, która zrobiła ogromną dziurę w podłodze – do zniszczenia doszło na tyle autobusu, na wysokości drzwi. Po skosie dziura ma około pół metra długości. Siła uderzenia była tak potężna, że pękła kratownica na której opiera się cała konstrukcja podłogi.

Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało. Uszkodzony autobus zjechał do zajezdni. Miejski Zakład Komunikacji przeprowadzi dokładne oględziny zarówno autobusu, jak i torowiska.

Jeszcze w weekend pisaliśmy o tym, że „Autobusy dobiły torowisko na Chrobrego” i jazda torowiskiem jest po prostu niebezpieczna. Wszystko przez płyty, które leżą luźno na wyrobionych podkładach torowych, a pod nimi jest tylko pusta przestrzeń. Część podskakuje, część już zaczęła pękać. Jak widać, nie było trzeba długo czekać, aby coś się stało.

Pytanie czy miasto zmieni trasę jazdy autobusu T2, który na wniosek mieszkańców i przedsiębiorców jeździ właśnie torowiskiem przy ul. Chrobrego.

AKTUALIZACJA

godz. 20.30 - Obecnie trwają prace zabezpieczające torowisko, tak by po trasie mogły bezpiecznie jeździć autobusy. Komunikacja zastępcza odbywa na trasie linii T2 odbywa się zgodnie z planem. Dalsze ustalenia w sprawie organizacji komunikacji zastępczej, jako konsekwencja dzisiejszego zdarzenia, zwłaszcza w rejonie ulic Chrobrego i Mieszka I zapadną podczas rozmów z MZK, policją i pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego - komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/7 Zniszczony autobus T2

1/7 Zniszczony autobus T2

2/7 Zniszczony autobus T2

2/7 Zniszczony autobus T2

3/7 Zniszczony autobus T2

3/7 Zniszczony autobus T2

4/7 Zniszczony autobus T2

4/7 Zniszczony autobus T2

5/7 Zniszczony autobus T2

5/7 Zniszczony autobus T2

6/7 Zniszczony autobus T2

6/7 Zniszczony autobus T2

7/7 Zniszczony autobus T2

7/7 Zniszczony autobus T2

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->