Wiadomości

Skrzyżowanie Wyszyńskiego-Owocowa czekają zmiany

19 października 2017, 16:06, red
fot. Anna Kluwak
Powraca temat kolejnego eksperymentu z udziałem policji i miejskiego inżyniera ruchu na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej. Wszystko po to, aby znaleźć rozwiązanie dla mieszkańców osiedla Piaski. Jak się okazuje, zmiany będą, ale ze względu na remont ul. Kazimierza Wielkiego.

Pierwszy eksperyment na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej był przeprowadzany 4 kwietnia 2017 roku. O to postulowali m.in. mieszkańcy osiedla Piaski, którzy w godzinach szczytu mają problem z wyjechaniem z ul. Owocowej. Wówczas na skrzyżowaniu został ustawiony policjant, który kierował ruchem, tak jakby w tym miejscu były zamontowane światła.

Policjant kierował ruchem tak, że pierwsza faza dla pojazdów jadących ulicą Wyszyńskiego trwała 50-60 sekund. Druga faza, czyli lewoskręt z Wyszyńskiego w kierunku Owocowej - 8 sekund. Trzecia – ta najbardziej interesująca mieszkańców, czyli głównie w lewo w Wyszyńskiego - 10 sekund. Wnioski jakie nasunęły się po przeprowadzeniu eksperymentu były takie, że wynik nie był miarodajny ze względu na zamkniętą wówczas ulicę Walczaka. Ponadto korki były większe, niż tego się spodziewano.

Teraz, kiedy ul. Walczaka jest już przejezdna postanowiliśmy zwrócić się do Urzędu Miasta z pytaniem czy zgodnie z zapowiedziami, drugi eksperyment zostanie przeprowadzony. - Sprawa kolejnych testów na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego-Owocowa zostanie omówiona na najbliższej Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dotychczas opracowane zostały koncepcje zmiany organizacji ruchu zakładające przede wszystkim wyłączenie lewoskrętu w ul. Owocową jadąc od centrum miasta. W najbliższym czasie zostaną one złożone do uzgodnień. Ewentualne wprowadzenie sterowania ręcznego przez policjantów musi być również zaakceptowane przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji – komentuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Jak się okazuje, na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej będą musiały zostać wprowadzone zmiany ze względu na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego, która zaplanowana jest na 2018 rok. - Aktualnie opracowywany jest projekt czasowej zmiany organizacji ruchu w trakcie realizacji ul. Kazimierza Wielkiego, który bezpośrednio wpływać będzie na funkcjonowanie skrzyżowania ul. Wyszyńskiego i Owocowej. W trakcie przygotowywania projektu przeanalizowany szczegółowo zostanie temat eksperymentu i zasadności jego przeprowadzenia przed przebudową ul. Kazimierza Wielkiego – tłumaczy Krajczyński.

Póki co, nie wiadomo jeszcze jakie konkretnie mają to być zmiany, ale mają one ułatwić wyjazd mieszkańcom osiedla Piaski z ul. Owocowej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości