Tłumy pasażerów w autobusach na linii T2

11 października 2017, 16:50, red/mk
Czytelnicy coraz częściej informują nas o przeładowanych autobusach MZK jeżdżących jako komunikacja zastępcza na trasie osiedle Piaski – Zakład Energetyczny. Przewoźnik robi co może, aby ułatwić życie pasażerom, jednak autobus nie pomieści tak dużo ludzi, co tramwaj.

Niemieckie tramwaje, które jeszcze kilka dni temu jeździły na trasie osiedle Piaski – Wieprzyce mogły pomieścić około 200 osób. Do autobusu, który kursuje jako komunikacja zastępcza pomiędzy osiedlem Piaski a Zakładem Energetycznym, wejdzie około 100 osób. Stąd problemy przewoźnika, pasażerów i samych kierowców.

Do naszej redakcji zgłaszają się zdenerwowani pasażerowie, którzy codziennie dojeżdżają do szkoły, czy pracy w przepełnionych autobusach. - Od czasu zastąpienia tramwaju autobusami już na 3-4 przystanku przyjeżdża on pełny. Ludzie stoją wszędzie gdzie to możliwe, na przednim pomoście, czyli tam, gdzie jest to wzbronione, drzwi ledwo się domykają, a MZK nie reaguje – pisze w wiadomości nasz czytelnik Miłosz.

Co na to MZK? O informację w tej sprawie zwróciliśmy się do Marcina Pejskiego, rzecznika prasowego firmy. - Od dnia 9 października 2017 r. wprowadzona została korekta rozkładu jazdy komunikacji zastępczej, która polegała na zwiększeniu częstotliwości kursowania autobusów w godzinach szczytu porannego i popołudniowego, z co 12 minut, na co 8 minut – wyjaśnia Pejski.

Miejski Zakład Komunikacji prowadzi też obserwacje ruchu w godzinach największego szczytu komunikacyjnego. - Obserwacje te dały nam obraz funkcjonowania komunikacji zastępczej po zmianie częstotliwości. Jak na razie w tych najbardziej problemowych godzinach nie odnotowaliśmy sytuacji przekroczenia zdolności przewozowej autobusu – zazwyczaj na pokładzie autobusu jest od 60 do 80 pasażerów – pisze w odpowiedzi Marcin Pejski.

A jakie są Wasze doświadczenia z podróży autobusami komunikacji zastępczej? Też spotkaliście się z przeładowanymi autobusami? Jeżeli tak, dajcie nam znać – na Facebooku, w wiadomości e-mail, bądź MMS-em. Zróbcie zdjęcie takiego autobusu i przyślijcie do naszej redakcji.

Ankieta

Jak oceniasz budowę nowej linii tramwajowej na osiedle Górczyn?

  • Świetny pomysł, będzie bezpośrednie połączenie z dworcem PKP32.18%
  • Brakowało tramwaju w tej części miasta32.42%
  • To zupełne nieporozumienie, przecież jest autobus14.3%
  • Zbędna inwestycja, lepiej przeznaczyć pieniądze na coś innego21.1%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 839


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości