Tramwajem linii nr 4 na osiedle Górczyn

11 października 2017, 13:02, ak
fot. gorzowianin
Miasto szuka firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej budowy nowego torowiska na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ul. Szarych Szeregów. Nowa linia tramwajowa w Gorzowie ma być gotowa w drugiej połowie 2021 roku.

O budowie nowej linii tramwajowej na osiedle Górczyn mówiło się już od dłuższego czasu. Zdania mieszkańców na temat potrzeby tej inwestycji są podzielone, jednak miasto postawiło na swoim i ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy linii tramwajowej na odcinku od ronda Ofiar Katynia do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów. Na zgłoszenia chętnych firm miasto czeka do 14 listopada.

Nowa linia nr 4 będzie będzie miała 3,4 kilometry długości i będzie prowadziła od ronda Ofiar Katynia przez Aleję Ruchu Młodzieży Niezależnej, ul. Piłsudskiego, rondo Górczyńskie, ul. Górczyńską, rondo Niepodległości, ul. Okulickiego i zakończy się na ul. Szarych Szeregów. Docelowo linia nr 4 ma połączyć osiedle Górczyn z dworcem PKP, gdzie powstanie centrum przesiadkowe.

Oprócz budowy nowego torowiska i sieci trakcyjnej, firma która będzie prowadziła prace będzie musiała przebudować nawierzchnię w rejonie nowego torowiska oraz istniejące zjazdy, przejazdy i chodniki. A także przebudować skrzyżowania Piłsudskiego z Czereśniową, Piłsudskiego z ul. Niepodległości - tutaj ma pojawić się rondo, ronda Górczyńskiego i ul. Okulickiego z ul. Kombatantów.

Pojawią się również nowe przystanki tramwajowe, będzie to 9 par przystanków, które będą wyposażone w System Informacji Pasażerskiej. Nowe przystanki pojawią się na początku Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, za rondem Piłsudskiego, za skrzyżowaniem ul. Piłsudskiego z ul. Czereśniową, na wysokości SP 13 koło przejścia podziemnego, przed rondem Górczyńskim, na Górczyńskiej na wysokości przejścia podziemnego, przed rondem Niepodległości, w ul. Okulickiego przed rondem oraz na skrzyżowaniu ul. Szarych Szeregów z ul. Okulickiego, gdzie będzie przystanek końcowy. Tam zostanie również wybudowana wiata rowerowa i parking samochodowy.

Przebudowane zostaną również zatoki przystankowe, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych oraz dojścia do przystanków tramwajowych. Pojawi się również nowe oświetlenie LED.

Pierwsze prace przy budowie nowej linii tramwajowej mają ruszyć w II kwartale 2019 roku i zakończyć się w III kwartale 2021 roku.

Ankieta

Jak oceniasz budowę nowej linii tramwajowej na osiedle Górczyn?

  • Świetny pomysł, będzie bezpośrednie połączenie z dworcem PKP32.18%
  • Brakowało tramwaju w tej części miasta32.42%
  • To zupełne nieporozumienie, przecież jest autobus14.3%
  • Zbędna inwestycja, lepiej przeznaczyć pieniądze na coś innego21.1%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 839


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości