Wiadomości

Rozprawa Owsiaka pod koniec października

21 września 2017, 12:19, ak
fot. Marcin Kluwak
Sąd Rejonowy w Słubicach wyznaczył już termin pierwszej rozprawy Jurka Owsiaka. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma odpowiadać za używanie wulgaryzmów podczas zakończenia tegorocznego Przystanku Woodstock. Zawiadomienie w tej sprawie złożył komendant Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Pod koniec sierpnia do Sądu Rejonowego w Słubicach wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez Jurka Owsiaka. Chodzi o Art. 141. z Kodeksu Wykroczeń, który mówi o tym że: „Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany”.

Jak się okazało, sprawę do słubickiego sądu skierował Stanisław Panek, komendant Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. W piśmie można przeczytać, że Owsiak użył kilku niecenzuralnych słów przemawiając ze sceny. A chodzi o utwór „Z tylu chmur”, który Jurek Owsiak wykonuje wspólnie z Piotrem Bukartykiem i młodzieżą z Akademii Sztuk Przepięknych.

W tym roku podczas zakończenia ze sceny padły takie słowa: - Wszyscy jesteśmy tacy sami. Paweł i Gaweł w jednym domu stali. [...] Polska jest moim krajem i dam się za nią pociąć. Polska to jest właśnie takie miejsce jak tutaj. Rok temu żegnaliśmy się i myślałem, że coś się przez ten czas zmieni, niestety nic się nie zmieniło. Pier... polityków, fałszywy kraj, fałszywa rzeczywistość. Rzeczywistość, która jest oderwana od nas, od naszego bytu. Chcę zapytać ich o jedno, czy macie kur... serce do ludzi? - mówił ze sceny Jurek Owsiak, podczas zakończenia Przystanku Woodstock.

Pierwszą rozprawę zaplanowano na poniedziałek 23 października na godz. 10 w Sądzie Rejonowym w Słubicach. Jurek Owsiak zapowiedział, że przyjedzie do Słubic i stawi się na rozprawie, a jeżeli zostanie ukarany, to będzie odwoływał się od wyroku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości