Wiadomości

Policjanci złapali zboczeńca, który obnażał się przed kobietami

20 września 2017, 10:44, red
fot. KWP
Gorzowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który obnażał się w parku Słowiańskim. 53-letni mieszkaniec Gorzowa za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Na początku września w tekście Z maską na twarzy obnaża się przed kobietami informowaliśmy, o mężczyźnie, który ubrany w długi płaszcz, z maską na twarzy zaczepia kobiety i rozbiera się przed nimi, pokazując swoje nagie ciało. To wszystko działo się przy ul. Żwirowej i Słowiańskiej.

Do podobnej sytuacji doszło w poniedziałek 18 września w okolicach parku Słowiańskiego. Tam również nieznany mężczyzna zaczepił kobietę i zaczął się przed nią obnażać. Ta zadzwoniła na policje.

- Chwilę po zgłoszeniu na miejscu pracowali już kryminalni z I Komisariatu Policji. Policjanci zebrali niezbędne informacje. Te doprowadziły funkcjonariuszy do 53-letniego mieszkańca Gorzowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Tu przyznał się, że w poniedziałkowe popołudnie nie zachowywał się zgodnie z prawem i złożył wyjaśnienia – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Mieszkaniec Gorzowa będzie odpowiadał za wykroczenie z art.140 „Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany”.

Policjanci będą sprawdzać, czy 53-letni mężczyzna jest odpowiedzialny za poprzednie przypadki, do których doszło w okolicy ul. Żwirowej i Słowiańskiej. - Być może są także osoby, które dotychczas nie zgłosiły się do policjantów. Te mogą udać się do komisariatu Policji przy ul. Zygalskiego – podkreśla Jaroszewicz.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości