Nożownik wpadł po policyjnej obławie

11 września 2017, 12:50, mk/inf. prasowa
Po kłótni pijany 21-latek wyciągnął nóż i ugodził swoich kolegów w brzuch i klatkę piersiową. Później, przez kilka godzin cała gorzowska policja szukała napastnika. Został zatrzymany na jednym z przystanków autobusowych w Gorzowie.

O akcji gorzowskiej policji informowaliśmy na naszym portalu już kilka godzin po całym zdarzeniu. Wszystko to dzięki czujności naszych czytelników, którzy poinformowali nas o dużej ilości policjantów, którzy znajdują się w Parku Kopernika. Po kilkunastu minutach było już wiadomo, że chodzi o atak nożownika. Na bieżąca sprawę opisywaliśmy w artykule pt. „Atak nożownika w parku Kopernika”.

Jak informuje lubuska policja, w sobotni poranek (9 września) przed godziną 10 w gorzowskim parku Kopernika doszło do sprzeczki między trzema mężczyznami. W pewnym momencie jeden z nich – 21 letni mieszkaniec Gorzowa wyciągnął nóż i ugodził mężczyzn w brzuch i klatkę piersiową. - Po całej sytuacji napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe przetransportowało dwóch rannych mężczyzn do gorzowskiego szpitala, którzy natychmiast trafili na blok operacyjny – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Początkowo informacji o samym zdarzeniu i jego uczestnikach było niewiele. Jednak dzięki wnikliwej, wręcz mrówczej pracy operacyjnej policjantów wydziału kryminalnego z godziny na godzinę informacje na temat samej sytuacji, a zwłaszcza osoby odpowiedzialnej za te zdarzenie, informacji było coraz więcej. - Równolegle do czynności wykrywczych, w parku Kopernika trwały czynności procesowe. Policjanci prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, prowadząc jednocześnie poszukiwania noża, którego miał użyć napastnik – dodaje Kimet.

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania mężczyzny przyniosły w końcu pozytywny skutek. Około 16 policjanci Samodzielnego Poddodziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. zauważyli na jednym z przystanków autobusowych mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego napastnika. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy i został przewieziony do gorzowskiej komendy. Nóż, którego 21-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. użył do ataku został zabezpieczony przez policjantów.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał też zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, do którego się przyznał. Za te przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd po analizie materiału dowodowego, na wniosek prokuratury aresztował 21-latka na trzy miesiące.

Fotoreportaż


1/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

1/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

2/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

2/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

3/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

3/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

4/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

4/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

5/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

5/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

6/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

6/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

7/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

7/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

8/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

8/8 Obława za 21-letnim nożownikiem

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości