• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wojsko świętować będzie w Gorzowie

12 sierpnia 2017, 14:00, red
Na Placu Grunwaldzkim znów zobaczymy Rosomaki, strzelców wyborowych i pokaz dynamiczny Podziałów Antyterrorystycznych Policji. Wszystko to z okazji Święta Wojska Polskiego.

Impreza rozpocznie się 15 sierpnia o godzinie 12:00 uroczystym apelem, który potrwa blisko półtorej godziny. Festyn wojskowy z atrakcjami ruszy o 13:20. Zakończenie zaplanowano na 15:00. Podczas tego festynu udostępniony będzie sprzęt wojskowy. 35. Skwierzyński Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej wystawia 2 pojazdy kołowe STZ do przewozu rakiet, natomiast 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza pokaże nam dwa Rosomaki, drużynę piechoty zmotoryzowanej, trenażer Cyklop, strzelców wyborowych oraz ścieżkę saperską. Będzie też dobre, wojskowe jadło. 45. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Wędrzyna przygotował 1000 porcji grochówki, która będzie rozdawana po zakończeniu oficjalnych uroczystości tj. ok. godz. 13:00.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbędą się również pokazy dynamiczne przygotowane przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Gorzowie Wlkp. oraz pokaz dynamiczny lubuskich strażaków.

Organizator informuje, że w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego wprowadzone zostanie zmiana organizacji ruchu wokół Placu Grunwaldzkiego. I tak: od dnia 14 sierpnia 2017 r. od godz. 09:00 do dnia 15 sierpnia 2017 r. do godz. 22:00 zamknięta będzie ulicy Jagiellończyka na odcinku od ul. Mieszka I do ul. Dąbrowskiego. Na odcinku ulicy Mieszka I – od kościoła do skrzyżowania z ulicą Jagiellończyka będzie ograniczona możliwość parkowania pojazdów. Już od 12 sierpnia od godziny 8:00 postawione zostaną tam zapory drogowe.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości