Wiadomości

Pyszna lemoniada od 12-letniej Hani

13 sierpnia 2017, 13:47, Anna Kluwak
12-letnia mieszkanka Gorzowa w końcu spełniła swoje marzenie. Dziewczynka od poniedziałku na placu zabaw przy ul. Berlinga będzie sprzedawała lemoniadę. Aby móc to robić, odwiedziła nawet Urząd Miasta i napisała list do prezydenta.

Do prezydenta Jacka Wójcickiego trafił list – napisała go 12-letnia Hania, mieszkanka osiedla Dolinki. Hania opowiedziała w nim, że ma marzenie i chce zostać przedsiębiorcą. A właściwie zająć się sprzedażą lemoniady.

Jak się okazuje, Hania marzyła o sprzedawaniu lemoniady od dwóch lat. - Pewnego wieczoru oglądałyśmy jakiś amerykański film. Hania nagle wstała i powiedziała, że ona zrobi lemoniadę, wyjdzie na dwór i będzie ją sprzedawać. Musiałam jej wytłumaczyć, że to nie takie proste i trzeba mieć odpowiednie pozwolenia oraz zgodę prezydenta. Myślałam, że to wszystko ostudzi jej zapał i zapomni o tym pomyśle - wspomina Agnieszka Wiśniewska, mama Hani.

Jednak w tym roku, 12-latka postanowiła nie dać za wygraną i napisała własnoręcznie list do prezydenta, który sama zaniosła pod koniec czerwca do Urzędu Miasta - jej mama o niczym wówczas nie wiedziała. Po dwóch miesiącach wszystkie formalności zostały już załatwione. - Prezydent wsparł inicjatywę młodej gorzowianki i docenił jej zaangażowanie. Hania Wiśniewska urzekła urzędników swoją pasją i wizją. Teraz pora na egzamin – komentuje Ewa Sadowska-Cieślak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Hania startuje ze sprzedażą lemoniady w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 11 na placu zabaw przy ul. Berlinka. Stoisko dziewczynki będzie czynne do końca tygodnia. W poniedziałek i wtorek od godz. 11, natomiast w środę, czwartek i piątek od godz. 16.

- Hania ma już wszystko przygotowane, stół, parasol, do tego wszystkie zgody, w tym szkolenie w sanepidzie. W niedzielę wieczorem będzie sama robić lemoniadę, będzie to oczywiście lemoniada domowej roboty, cytrynowa z miętą - opowiada mama Hani.

Przedsiębiorcza dziewczynka przygotowała nawet cennik, który pieczołowicie zalaminowała. Za jeden kubek domowej lemioniady trzeba będzie zapłacić 1,5 zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości