Wiadomości

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży

26 czerwca 2017, 10:25, red
fot. archiwum MOS
Kulturalne i na sportowo – takie będzie tegoroczne lato w Gorzowie. W organizację zajęć dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta zaangażowały się niemal wszystkie instytucje kultury i kluby sportowe.

Tradycyjnie moc atrakcji przygotowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta. Tutaj kulturalna zabawa została podzielona na bloki tematyczne. Warto podkreślić, iż projekt „Literackie Centrum Kreatywności”, polegający na niekonwencjonalnej promocji czytelnictwa, został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktywne także w wakacje Miejskie Centrum Kultury oferuje różnego rodzaju zajęcia integracyjne, warsztaty artystyczne „Kreatywne dzieciaki”, czy atrakcje podczas „Jazdy Coolturalnej”.

Filharmonia Gorzowska zaprasza do udziału w eksperymencie artystycznym, którego uczestnicy staną się jednocześnie twórcami i wykonawcami. „Zmowy z dźwięków” to ciekawe formy warsztatowe dla 50 dzieci. Będą też warsztaty sztuki perkusyjnej, tworzenia ekoinstrumentów, czy improwizacji. Całość zakończy koncert finałowy na Placu Sztuk.

Miejski Ośrodek Sztuki otworzy swoje drzwi podczas Wakacjoimaginacji, będzie też kino po zmroku. Tematem i myślą przewodnią gorzowskiego „Lata w teatrze” będzie wyobraźnia w słowie, ruchu, obrazie i muzyce. W trakcie dwutygodniowych twórczych warsztatów w Teatrze im. Osterwy, na których dzieci będą pracować pod okiem zawodowych artystów, powstanie niepowtarzalny magiczny teatralny świat.

Od czerwca do sierpnia Stowarzyszenie Promocji Kultury „Kamienica” zaprasza do Klubu Jedynka/MCK na cykl interdyscyplinalnych warsztatów „Kreatywne dzieciaki”. Wypoczynek dla dzieci pod namiotami w Łukęcinie organizuje Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Tegoroczne wakacje w mieście mogą być bardzo aktywne dla tych dzieciaków, które lubią sport. Rozrywek i różnych form nie zabraknie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości