Wiadomości

Pędzliczek będzie w końcu wycięty

19 czerwca 2017, 20:28, mk
Jest szansa, że w końcu temat chronionych roślin, ptasich gniazd i porośniętych mchem drzew przestanie spędzać sen z powiek miejskim urzędnikom. Jest zgoda na przeniesienie części konarów drzew, na których występuje objęty ochroną mech. Czy więc remont Kostrzyńskiej w końcu ruszy?

Dziś do wszystkich redakcji w Gorzowie trafiła informacja prasowa dotycząca prac przy Kostrzyńskiej. Znaleziony na kilku drzewach mech – pędzliczek zielonawy zostanie wycięty i przewieziony na specjalną działkę. To oznacza, że nie będzie już przeszkód, aby wyciąć oznaczone drzewa i ruszyć z długo oczekiwanym remontem ulicy Kostrzyńskiej. O tej sprawie pisaliśmy szerzej w artykule pt. "Wycinka na Kostrzyńskiej wstrzymana przez mech i nietoperze" 

 

- Konary tych drzew - na powierzchni których znajduje się będący pod ochroną pędzliczek zielonawy - zostaną odcięte, zabezpieczone i przewiezione na specjalną działkę na Wieprzycach – czytamy w informacji prasowej UM w Gorzowie. Wszystkie te prace będą prowadzone pod nadzorem specjalisty – briologa. Zezwolenie jest ważne do 30 listopada br.

Jak tłumaczą urzędnicy, podjęta decyzja jest wynikiem koniecznej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 132 – ulicy Kostrzyńskiej. W uzasadnieniu swojej decyzji uznano, iż działania Urzędu Miasta w tej sprawie„wynikają ze słusznego interesu strony i koniecznych wymogów nadrzędnego interesu publicznego, w tym wymogów o charakterze społecznym”.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości