Wiadomości

Kopnął pijanego mężczyznę, nie pracuje już w policji [film]

4 czerwca 2017, 14:29, aw
Jest finał sprawy policjanta, który kopnął pijanego mężczyznę podczas interwencji w Kłodawie. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie zdecydował o zwolnieniu dyscyplinarnym funkcjonariusza.

Po interwencji portalu gorzowianin.com policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie wszczęli postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch policjantów, którzy interweniowali w Kłodawie.

Chodzi o interwencję ze środy 31 maja, kiedy o godz. 23 policjanci zostali wezwani do kobiety i mężczyzny, którzy mieli spożywać alkohol w rejonie sklepu Tesco przy ul. Gorzowskiej. Wszystkiemu przyglądał się czytelnik Patryk, którego zaniepokoiło zachowanie policjantów wobec pijanego mężczyzny. Jak relacjonował czytelnik, funkcjonariusze mieli kopnąć mężczyznę kopać. Sytuacja ta uwieczniona jest na nagraniu z telefonu komórkowego.

Na nagraniu widać jak dwóch policjantów stoi za murkiem lub płotem. W pewnym momencie jeden z nich wykonuje ruch, który wskazuje że policjant mógłby kopnąć leżącą na ziemi osobę.

- Z policyjnych notatek wynikało, że interwencja została przeprowadzona w sposób prawidłowy . Natomiast w czwartek nad ranem otrzymaliśmy od portalu gorzowianin.com film z interwencji nagrany przez świadka. Policjanci, którzy przeprowadzili interwencję zostali wezwani na przesłuchanie. Przesłuchany został również autor nagrania i 49-letniego mężczyznę wobec którego interweniowali policjanci. Zabezpieczony został również monitoring ze sklepu – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Cała procedura ruszyła w czwartek rano – o sprawie został powiadomiony Wydział Kontroli KWP, prokurator rejonowy oraz Biuro Spraw Wewnętrznych. Wobec dwóch policjantów zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, na czas którego zostali zawieszeni w wykonywaniu obowiązków.

Zebrany materiał oraz ustalenia Wydziału Kontroli pozwoliły w piątek 2 czerwca Komendantowi Wojewódzkiemu podjąć decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym policjanta, który kopnął pijanego mężczyznę. Natomiast wobec drugiego funkcjonariusza, który przyglądał się jak kolega kopie mężczyznę, cały czas toczy się postępowanie.

- Z naszej strony wykonaliśmy szereg czynności, które wyraźnie pokazują, że nie ma akceptacji dla tego typu zachowań. Policjanci mają pomagać i pełnić służbę dla społeczeństwa. Dlatego też chcemy dać jasny sygnał pozostałym funkcjonariuszom, że nie ma i nie będzie akceptacji dla tego typu zachować – podkreśla rzecznik policji.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości