Zgwałcił koleżankę - odpowie przed Sądem Rodzinnym

26 maja 2017, 09:28, aw
Do dramatycznych wydarzeń doszło w szkole specjalnej przy ul. Mościckiego w Gorzowie. 11-latka, która została zgwałcona przez starszego kolegę jest już po przesłuchaniu. Natomiast matka dziewczynki złożyła do prokuratury drugie zawiadomienie.

W czwartek pisaliśmy o szokującym wydarzeniu do którego doszło w tym tygodniu w Zespole Szkół nr. 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka przy ul. Mościckiego w Gorzowie. 15-letni chłopiec zgwałcił 11-letnią dziewczynkę na terenie szkoły.

Sprawa została zgłoszona przez matkę pokrzywdzonej dziewczynki. - 11-latka została już przesłuchana w towarzystwie psychologa. Po analizie zebranych materiałów, prokurator prowadzący tę sprawę podjął decyzję, że dalszymi czynnościami zajmie się Sąd Rodzinny. Wszystko ze względu na to, że zarówno oprawca, jak i pokrzywdzona, to dzieci o upośledzeniu umysłowym. Dlatego też 15-latek nie poniesie odpowiedzialności karnej jak dorosły, a będzie odpowiadał jak nieletni – tłumaczy Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury.

W tym przypadku najbardziej rygorystyczną karą dla chłopca będzie umieszczenie go w poprawczaku. Może dostać również nadzór kuratora.

Do gwałtu doszło na terenie szkoły, w czasie zajęć lekcyjnych. Prokuratura jednak nie zdradza czy dramat rozegrał się w budynku czy też na szkolnym podwórku. Natomiast matka dziewczynki złożyła drugie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. - Zawiadomienie dotyczy tego czy nauczyciele oraz wychowawcy sprawowali swoją opiekę nad dziećmi należycie. W tym zakresie będzie prowadzone drugie postępowanie, które pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności – komentuje Witkowski.

Prokurator Witkowski przypomina, że całe śledztwo jest dopiero na początkowym etapie. Dlatego też o tym, kiedy 15-latek zostanie przesłuchany zdecyduje Sąd Rodzinny, ponieważ na tym etapie kończy się działanie prokuratury.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości