Wiadomości

11-latka zgwałcona w szkole specjalnej

25 maja 2017, 17:42, red
W zespole szkół specjalnych nr 14 w Gorzowie miało dojść do gwałtu na 11-letniej dziewczynce. Dokonać miał tego jej o 4 lata starszy kolega. Sprawą zajmuje się już gorzowska prokuratura.

Zespół Szkół nr. 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka przy ul. Mościckiego w Gorzowie, to placówka do której chodzą dzieci o zróżnicowanym stopniu niepełnosprawności umysłowej, jak i w zróżnicowanym wieku. Są tutaj klasy podstawówki, gimnazjum i zawodówki.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, we wtorek 23 maja w czasie zajęć lekcyjnych miało tam dojść do dramatycznych wydarzeń. 15-letni chłopiec miał zgwałcić o 4 lata młodszą dziewczynkę. Sprawa wyszła na jaw, ponieważ zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła matka pokrzywdzonej 11-latki.

Póki co, nikogo jeszcze w tej sprawie nie przesłuchano. Czynności z 11-letnią dziewczynką mają zostać wykonane w obecności psychologa. Prokurator prowadzący sprawę złożył już taki wniosek do sądu. Na przesłuchanie czeka również 15-letni chłopiec.

Obecnie postępowanie prowadzone jest pod kątem zgwałcenia osoby małoletniej, nikt nie ma jeszcze postawionych zarzutów. Według kodeksu karnego, za gwałt na osobie małoletniej grozi kara do 15 lat więzienia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości