Wiadomości

Antyterroryści rozbili grupę przestępczą [film i zdjęcia]

18 maja 2017, 10:37, aw
fot. KWP
Wiemy już, co wydarzyło się w ubiegłą sobotę w Białczu. Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Funkcjonariusze kilka miesięcy temu ustalili osobę, która może posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 30 stycznia 2017 roku zatrzymali młodego mężczyznę, który w torbie miał blisko trzy kilogramy suszu marihuany.

Policjanci już wtedy podejrzewali, że sprawa może być rozwojowa. Kolejne tygodnie to pozyskiwanie informacji i praca operacyjna lubuskich kryminalnych. W ich efekcie funkcjonariusze 13 maja 2017 roku zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej. Wszyscy są mieszkańcami Gorzowa.

Do pierwszego zatrzymania doszło na drodze wojewódzkiej 132 w Białczu. Policjanci podejrzewali, że w prowadzonym przez 28-latka bmw mogą znajdować się narkotyki. W zatrzymaniu brali udział lubuscy antyterroryści. Kiedy 28-latek zorientował się, że za chwilę wpadnie w ręce policjantów, zaczął uciekać. Jego jazda nie trwała jednak długo. Uderzył w inne auto, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale szybko został obezwładniony przez antyterrorystów. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, które znajdowały się w samochodzie. 28-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze kryminalni lubuskiej komendy w jednym z mieszkań na terenie Gorzowa Wlkp. zatrzymali dwie kolejne osoby. 29-latek i 20-latka także trafili do policyjnej celi. Zarówno przy mężczyźnie jak i podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono amfetaminę.

Podejrzani w tej sprawie usłyszeli zarzut dotyczący uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 10 lat więzienia. 28-latek odpowie także za posiadanie ponad kilograma marihuany. Badaniu poddane zostaną także inne substancje ujawnione podczas czynności procesowych. To między innymi fiolki, strzykawki i proszki, których pochodzenie jest na ten moment nieznane. 

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu dotyczącego posiadania około kilograma amfetaminy, a także wprowadzanie do obrotu substancji zabronionych, w tym marihuany, kokainy i meta amfetaminy. 29-latek odpowie za popełnienie tych przestępstw w porozumieniu z 28-latkiem. 20-latka odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udzielanie środków odurzających. Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp. wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt, który został pozytywnie rozpatrzony przez sąd. Podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości