Starsze osoby ofiarami złodziei

6 maja 2017, 14:18, red
fot. KWP
„Na pracownika wodociągów” - to nowy sposób, w jaki oszuści okradają starsze osoby. Wiadomo, że w ostatnim tygodniu doszło do dwóch takich przypadków. Z jednego z mieszkań zginęło 20 tys. zł.

Do naszej redakcji zwróciła się czytelniczka, która poprosiła o nagłośnienie sprawy. - W piątek 5 maja około godziny 17.30 dwie kobiety weszły do mieszkania moich dziadków przy ul. Łokietka. Wszystko pod pretekstem sprawdzenia rur w kuchni. W tym momencie, trzecia osoba weszła do salonu i ukradła pieniądze – pisze Claudia. Z mieszkania jej dziadków zniknęło 20 tys. zł.

Czytelniczka pyta się również czy ktoś jeszcze miał podobną sytuację. Jak się okazało, do identycznej kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Fredry na osiedlu Staszica. Tam również, osoby podające się za pracowników wodociągów okradły mieszkanie starszej kobiety.

Schemat działania jest taki sam – dwie kobiety wchodzą do mieszkania i podając się za pracowników wodociągów chcą sprawdzić rury. Wtedy do domu wchodzi mężczyzna, który szybko przeszukuje pokój w celu znalezienia pieniędzy.

- Seniorzy, to grupa którą upodobali sobie złodzieje, którzy bezwzględnie próbują wykorzystać podeszły wiek czy brak orientacji w przepisach prawa, aby wzbogacić się kosztem osób starszych, pozbawiając je oszczędności – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci przestrzegają, aby uczulić bliskich nam seniorów przed wpuszczaniem obcych ludzi do mieszkania. Natomiast jeżeli ktoś będzie podawał się za pracownika danej firmy, to warto poprosić o identyfikator lub zadzwonić i sprawdzić czy rzeczywiście jest taka osoba.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości