Wiadomości

"Mrozoterapia" w wagonie do Kostrzyna

5 maja 2017, 15:43, red
fot. Marcin Kluwak
Wagony jak za Gomułki i niskie temperatury – pasażerowie podróżujący pociągami na terasie Kostrzyn – Gorzów – Kostrzyn otrzymali w prezencie od przewoźnika stary wagon ciągnięty przez spalinową lokomotywę. Nie wszystkim się to podoba.

Za możliwość przejazdu wagonami z tzw. „poprzedniej epoki” niektórzy płacą grube pieniądze. Gorzowianie i mieszkańcy miejscowości leżących na tresie do Kostrzyna mają to zupełnie w gratisie – w cenie biletu kolejowego. Do tej pory jeździli przytulnymi, ciepłymi szynobusami. Teraz, z powodu remontu gorzowskiej estakady muszą podróżować tzw. „bohunami”, czyli wagonami wyprodukowanymi w latach 90-tych ubiegłego wieku.

Do naszej redakcji zgłosiło się już kilka osób, które są niezadowolone z usług regionalnego przewoźnika. Same udogodnienia w pociągu, czy nawet szybkość tego składu to oczywiście sprawa wtórna. Pasażerowie, szczególnie Ci podróżujący z Kostrzyna do Gorzowa wcześnie rano najbardziej narzekają na temperaturę, jaka panuje wewnątrz wagonu. Jeden z naszych czytelników umieścił tez na portalu społecznościowym krótki film. Przy oddychaniu widać, jak z ust wydobywa się para... Oznacza to, że w wagonie temperatura nie przekraczała 10 stopni celsjusza.

Sygnały o braku ogrzewania w tym pociągu docierały też do redakcji portalu egorzowska.pl -Dziś o 7.40 jechałem na tej trasie. Była to lokomotywa spalinowa ciągnąca jeden wagon, tzw. piętrus. Skład był bez ogrzewania, fatalna jazda, perspektywa podróżowania przez kolejne miesiące takim składem również fatalna. Jeżeli przez prawie 1,5 roku ma być oferowana taka jakość przewozów na tej linii, to może pani Marszałek razem z zarządem województwa zechce się przejechać takim składem, aby zrozumieć, że mamy XXI wiek, a nie wczesne lata 80. ubiegłego stulecia – pisał w liście jeden z czytelników portalu.

Już wówczas redakcja interweniowała w tej sprawie. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego obiecywali, że sprawą się zajmą i w wagonach przeprowadzona będzie „doraźna kontrola”. Było to 21 kwietnia. Obecnie mamy maj i najwyraźniej doraźna kontrola niewiele dała. W wagonach wciąż zimno.  

Fotoreportaż


1/7 Pociągi do Kostrzyna

1/7 Pociągi do Kostrzyna

2/7 Pociągi do Kostrzyna

2/7 Pociągi do Kostrzyna

3/7 Pociągi do Kostrzyna

3/7 Pociągi do Kostrzyna

4/7 Pociągi do Kostrzyna

4/7 Pociągi do Kostrzyna

5/7 Pociągi do Kostrzyna

5/7 Pociągi do Kostrzyna

6/7 Pociągi do Kostrzyna

6/7 Pociągi do Kostrzyna

7/7 Pociągi do Kostrzyna

7/7 Pociągi do Kostrzyna

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości