Bezpieczna majówka na drogach

4 maja 2017, 12:20, aw
fot. KWP
Policjanci z Gorzowa podsumowali majówkę na drogach miasta i powiatu. Od piątku do czwartku doszło do kilkudziesięciu kolizji oraz jednego wypadku. Ponadto zatrzymano 10 pijanych kierowców.

Działania policjantów z wydziału ruchu drogowego w Gorzowie w ramach majowego weekendu były prowadzone od piątku 28 kwietnia do czwartkowego poranka 4 maja.

- Przez ten czas doszło do jednego wypadku oraz 32 kolizji. Wypadek miał miejsce w niedzielę w Kostrzynie nad Odrą. Motocyklistka potrąciła na wyznaczonym przejściu dla pieszych 88-letnią kobietę – komentuje Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Oprócz tego gorzowscy policjanci wystawili 305 mandatów karnych oraz wypisali 21 wniosków do sądu o ukaranie kierowców. Niestety pomimo wielu apeli i wysokich kar, nadal znajdują się osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu. - Przez cały weekend majowy zatrzymano 10 pijanych kierowców, z czego aż 9 przed pierwsze trzy dni majówki. Ponadto policjanci zatrzymali 9 praw jazdy – wylicza Waraksa. Natomiast w całym województwie lubuskim w ręce policjantów wpadło aż 59 pijanych kierowców.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości