Wiadomości

Gorzowscy policjanci uratowali kibica [zdjęcia]

2 maja 2017, 11:47, aw
fot. czytelnik
Przed rozpoczęciem meczu żużlowego w Gorzowie jeden z 67-letni kibic stracił przytomność i przestał oddychać. Szybko z pomocą ruszyli mu policjanci, którzy zostali zaalarmowani przez syna mężczyzny.

Wszystko działo się w niedzielę 30 kwietnia przed meczem żużlowym rozgrywanym na gorzowskim stadionie przy ul. Śląskiej.

Policjanci patrolowali pobliski teren, kiedy podbiegł do nich wystraszony kibic. Prosił on o pomoc dla jego 67-letniego ojca, z którym szedł na mecz. Starszemu mężczyźnie zrobiło się słabo na pobliskim przystanku MZK.

- Sierżant Jacek Męcfel oraz posterunkowy Jakub Płonkowski bez chwili zawahania pobiegli we wskazane miejsce. Tam zauważyli 67-latka, który upadał na ziemie. Funkcjonariusze położyli go delikatnie w bezpiecznej pozycji. Mężczyzna nie reagował na ich słowa, jego usta zaczęły sinieć, a po chwili przestał oddychać. Policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci reanimowali starszego mężczyznę oraz powiadomili pogotowie ratunkowe. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej akcji ratunkowej przez gorzowskich policjantów, 67-latek zaczął ponownie oddychać. Funkcjonariusze kontrolowali jego stan zdrowia, do czasu przyjazdu karetki pogotowia. 67-latek został przetransportowany do gorzowskiego szpitala.

- Gdyby nie szybka, profesjonalna i co najważniejsze skuteczna akcja ratunkowa przeprowadzona przez gorzowskich policjantów, niedzielne wydarzenie sportowe mogłoby zakończyć się tragicznie dla 67-letniego kibica – podkreśla Sławek.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/3 Kibic zasłabł przed meczem

1/3 Kibic zasłabł przed meczem

2/3 Kibic zasłabł przed meczem

2/3 Kibic zasłabł przed meczem

3/3 Kibic zasłabł przed meczem

3/3 Kibic zasłabł przed meczem

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości