Wiadomości

Warszawska nie zostanie otwarta na czas

28 kwietnia 2017, 14:57, red
fot. Anna Warchoł
Tydzień temu firma Taumer zapewniała, że pierwsze samochody remontowaną ul. Warszawską przejadą jeszcze przed weekendem majowym. Tak się jednak nie stanie.

W czwartek 20 kwietnia przedstawiciel firmy Taumer – wykonawcy ul. Warszawskiej i Walczaka wydał specjalne oświadczenie, w którym zapewniał, że ul. Warszawska od ul. Ogrodowej do Jagiełły zostanie udostępniona dla samochodów jeszcze przed weekendem majowym.

Niestety pomimo zapewnień, nowy termin nie zostanie ponownie dotrzymany. W piątek 28 kwietnia firma Taumer przekazała kolejny raport, w którym przyznaje, że ruch zostanie puszczony do niedzieli 7 maja.

- Na ul. Warszawskiej oraz na rondzie w ubiegłym tygodniu prowadzono roboty bitumiczne i regulowano armaturę podziemną. W kolejnym tygodniu na ulicy będą prowadzone roboty związane z podbudową jezdni. Natomiast do końca obecnego tygodnia miał zostać puszczony ruch samochodowy po warstwie wiążącej na ul. Warszawskiej w stronę ul. Jagiełły. Jednak po rozmowach z miastem ustalono, że nastąpi to dopiero po wykonaniu warstwy ścieralnej, czyli ostatniej warstwy jezdni. A ta zostanie wykonana do końca pierwszego tygodnia maja – tłumaczy Piotr Pawłowski, rzecznik prasowy firmy Taumer.

Tym samym wykonawca nie dotrzyma również terminu 2 maja, który był zapisany w aneksie, jako data zakończenia realizacji inwestycji. To oznacza, że miasto wyciągnie konsekwencje od firmy Taumer i będzie naliczało kary umowne. Te wynoszą 1 tys. zł za każdy dzień obsuwy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości