Znaleźli przy nich 20 gramów marihuany

26 kwietnia 2017, 14:22, inf. prasowa
Gorzowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową przedstawili kilkanaście zarzutów za posiadanie i udzielanie narkotyków. Część zabronionych substancji trafiła do Polski z zagranicy. Trzech mieszkańców Gorzowa wkrótce zasiądzie na ławie oskarżonych. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratury rejonowej.

Funkcjonariusze gorzowskiej komendy miejskiej zajmujący się przestępstwami narkotykowymi, podczas codziennej służby sprawdzają sygnały dotyczące zabronionych substancji, które mogą być wprowadzane do obrotu. Skuteczna praca i dociekliwość policjantów pozwalają na wykrywanie i zatrzymywanie osób, które nie tylko narkotyki posiadają, ale także wprowadzają je do obrotu. Do informacji o potencjalnym dilerze gorzowscy policjanci dotarli pod koniec sierpnia 2016 roku.

Kilkanaście dni później, 12 września, doszło do pierwszego zatrzymania. Jeden z mieszkańców Gorzowa Wlkp. został zaskoczony przez funkcjonariuszy w mieszkaniu. Przeszukanie potwierdziło, że mężczyzna może mieć związek z przestępczym procederem. 34-latek został zatrzymany w gorzowskiej komendzie. W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli około 50 gramów marihuany i niemal 30 gramów amfetaminy.

Funkcjonariusze już w tym momencie podejrzewali, że sprawa jest rozwojowa. Praca gorzowskich policjantów doprowadziła do kolejnych zatrzymań. Najpierw za posiadanie narkotyków został zatrzymany 36-latek. Znaleziono przy nim 20 gramów marihuany. Usłyszał zarzut – grożą mu 3 lata więzienia. Kolejną osobą zatrzymaną w tej sprawie był 22-letni gorzowianin. Przyznał, że z zagranicy przywiózł ponad 20 gramów marihuany. Za tego typu przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

34-letni gorzowianin, od którego rozpoczęła się sprawa, usłyszał kilkanaście zarzutów dotyczących zarówno odpłatnego jak i nieodpłatnego udzielania narkotyków, a także ich posiadania. Podczas prowadzonych czynności procesowych policjanci ustalili, że w sumie mógł posiadać nawet pół kilograma zabronionych substancji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w sprawie nadzorowanej przez gorzowska prokuraturę rejonową wkrótce trafi do sądu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości