Wiadomości

Gorzowskie torowiska do remontu

26 kwietnia 2017, 10:53, aw
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy infrastruktury tramwajowej. Wszystko po to, aby torowiska były dostosowane do nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów.

Pierwsze niskopodłogowe tramwaje mają trafić do Gorzowa w 2018 roku, jednak w miasto wyjadą dopiero po modernizacji torowisk. A te ruszają już w tym roku.

Gorzowski magistrat ogłosił właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej w ramach przebudowy infrastruktury tramwajowej.

Na początek wyremontowane i przebudowane mają zostać perony tramwajowe wraz z przejazdami na Al. 11 Listopada oraz przystanki tramwajowe znajdujące się przy ul. Pomorskiej - przystanek Pomorska oraz przystanek Okólna oraz te na rondzie Santockim. Oprócz tego remontu doczeka się fragment torowiska przy ul. Pomorskiej na odcinku 300 metrów od ronda Ofiar Katynia do ul. Zamenhoffa.

Podczas projektowania wykonawca będzie musiał uwzględnić potrzeby osób niepełnosprawnych, w szczególności zaprojektować infrastrukturę peronów tramwajowych z uwzględnieniem likwidacji barier architektonicznych poprzez zniwelowanie wszelkich progów, zastosowanie sygnalizacji dźwiękowej, wprowadzenie oznaczeń kontrastowych i dotykowych.

Jednak najważniejszym elementem całego zadania będzie dostosowani wysokości peronów tramwajowych do poziomu tramwaju. - Chodzi o to, aby osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim czy też matka z dzieckiem mogła wjechać spokojnie do środka tramwaju bez niczyjej pomocy. Ma być wygodnie i bez żadnych barier – podkreśla Dariusz Górny, architekt miejski.

Magistrat czeka na zgłoszenia firm do 8 maja. Natomiast dokumentacja ma być gotowa do końca wakacji. Z kolei przetarg na wybór wykonawcy zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, tak aby prace mogły rozpocząć się w roku przyszłym i zakończyć do 30 listopad 2018. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości