Na początku marca informowaliśmy o przetargu na wykonanie koncepcji hali sportowo-widowiskowej przy ul. Słowiańskiej. Architekci ze Szczecina przygotowali projekt za 227,5 tys. zł, który miał być wykonany z kamienia i szkła, a do tego wbudowany w skarpę. Natomiast dach hali miała pokrywać zieleń.
Sama koncepcja zakładała budowę hali w odległości 800 metrów od Słowianki w kierunku ronda Szczecińskiego – tuż za kładką, która prowadzi z os. Staszica w kierunku parku i cmentarza na działce o numerze 1808.
Jednak po dokładnej analizie władze Gorzowa stwierdziły, że budowa hali w tym miejscu jest po prostu za droga. - Jesteśmy na etapie szukania optymalnej koncepcji, ponieważ musimy brać pod uwagę najlepsze i zarazem najtańsze rozwiązanie. Póki co, nie jesteśmy jeszcze zdecydowani na żadną opcję. Jeżeli chodzi o lokalizację hali w połowie ulicy Słowiańskiej, to samo przygotowanie terenu byłoby bardzo drogie. Do tego doszłaby budowa ciepłociągu, która kosztowałaby miast 200 tys. zł. Natomiast budowa hali przy samym basenie znacznie zmniejsza wydatki na eksploatację budynku. Jednak ostateczna ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji nie została jeszcze podjęta – tłumaczy Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.
Gdyby hala została wybudowana przy samej Słowiance na działce o numerze 619/13, to trzeba by było zrezygnować z budowy kortów tenisowych – w ich miejscu powstałyby parkingi. Dodatkowo musiałby zostać przebudowany układ drogowy w rejonie basen.
O tym, która lokalizacja zostanie wybrana dowiemy się w maju. Wtedy władze miasta powinny podjąć ostateczną decyzję co do miejsca budowy hali.
Hala widowiskowo-sportowa, która powstanie w Gorzowie będzie podzielona na kilka stref. Będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych,. Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. Sala lekkoatletyczna ma umożliwić przeprowadzenie treningów w zakresie biegów, biegów przez płotki, skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku (tak zwana piaskownica) oraz pchnięcia kulą.
Obiekt ma pomieścić 4,5 tys. osób - z czego 3,5 tys. miejsc ma być stałymi miejscami siedzącymi, wliczając w to stanowiska dziennikarskie i loże dla VIP-ów. Natomiast pozostałe tysiąc miejsc – również siedzących ma być na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. Hala ma powstać do 2019 roku.
Dziadek do Orzechów I Grand Royal Ballet
22 grudnia 2024
kup bilet |
|
Iluzjonista Piotr Denisiuk
17 stycznia 2025
kup bilet |
|
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
1 marca 2025
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |